به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: ملوان امروز صاحب یک رکورد ویژه در تاریخلیگ برترشد. آنها تنها تیمی هستند که موفق شدند استقلال دو مرتبه با ۴ گل شکست دهند. در مجموع و در بازی های تاثیر گذار فوتبال ایران این برای ششمین بار بود که ابی ها طعم باخت با دریافت چهار گل را چشیدند. در ادامه به جزئیات این باخت ها و نام گلزنان حریف می پردازیم.
نخستین بارپرسپولیسدر داربی سال ۵۰ موفق شداستقلالرا با چهار گل شکست بدهد. در ان بازی که در ۱۵ اسفند ماه سال ۱۳۵۰ خورشیدی در امجدیه برگزار شد پرسپولیس با گل های کلانی(گل۲) خوردبین و ایرانپاک از سد رقیبش گذشت. بعد از داربی سال ۵۲ که دو سال بعد از این بازی انجام شد این قاطعانه ترین برد قرمزها در داربی به حساب می اید.
داماش گیلان که در لیگ هفتم نامش پگاه بود موفق شد با هدایت نادر دستنشان استقلال را چهار تایی کند. این بازی که در تاریخ جمعه بیست فروردین سال ۸۷ برگزار شد با گل های جباری(گل به خودی) چاووشی(۲ گل) و مهدوی به سود پگاه به پایان رسید. البته در همان سال استقلال در جام حذفی انتقام این ۴ گل را با پیروزی ۳ بر صفر در بازی برگشت فینال گرفت. آن هم با هدایت قلعه نویی که جانشین کریمی شده بود.
در لیگ هشتم این بار نوبت فجر شد تا تیم قلعه نویی را غافلگیر کند. شاگردان پیروانی در صورتی که استقلال همانند امروز در کورس قهرمانی حضور داشت توانستند ۴ بر یک از سد ابی ها بگذرند. صبری، ایرانپوریان، ممبینی و متوسل زاده برای فجر در ان روز خاص گلزنی کردند. اما در پایان فصل استقلال بخاطر تفاضل گل بهتر نسبت به ذوب اهن قهرمان لیگ شد. این اخرین باری بود که قلعه نویی با استقلال چهار گل دریافت کرد تا بازی امروز مقابل ملوان.
فولاد خوزستان هم در فصل ۹۰-۸۹در اهواز موفق به زدن چهار گل به ابی ها شد. سیامک سرلک، آرش افشین، رضا نوروزی و علی حمودی زننده این گل های بودند. کمتر کسی تصور می کرد فولاد بتواند اینچنین از سد میهمانش بگذرد. این برد بهترین برد فولاد در تاریخ لیگ برتر مقابل ابی های پایتخت بود و هست.
در لیگ نهم در دور رفت پرویز مظلومی برای نخستین بار مقابل ملوان چهار گل دریافت کرد. در ان بازی که مثل بازی امروز هوا بارانی بود جلال رافخایی(۲ گل) نزهتی و جراحکار گل های میزبان را به ثمر رساندند. مهدی رحمتی در ان نبرد وظیفه حراست دروازه ابی ها را به عهده داشت.
و سرانجام می رسیم به بازی امروز که باز هم پای ملوان در کار بود. چهار گل از کوروشی، آهی، ثاقبی و دغاغله موجب شد استقلال در بازه زمانی کمتر از سه سال دو باخت مشابه ۴ بر ۲ را تجربه کند. نکته جالب اینکه رحمتی با دریافت ۸ گل در این دو بازی رکوردار است.