به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: مانوئلژورهنامی که در ایران هرگاه به گوش شنیده می شود یاداور ناکامی، جنجال، درگیری های پیاپی، مصاحبه های جنجالی و بدهی های چند میلیاردیپرسپولیسبه اوست. اما همین نام درمصرو خصوصا شهر قاهره از احترام خاصی برخوردار است. همین طور در پرتغال زادگاهش همگان او را سفیری لایق برای فوتبال و فرهنگ این کشور می دانند.
امروز خبری به گوش می رسد مبنی بر این که مانوئل در راه بازگشت به الاهلی مصر و هدایت دوباره این تیم هست تیمی که به همراه مانوئل ژوزه ۲۰ جام مختلف از جمله ۴ جام لیگ قهرمانان آفریقا را کسب کرد. این بدان معناست که مانوئل هنوز در مصر و در ۶۸ سالگی خواهان دارد.
ژوزه در آخرین روزهای فصل نقل و انتقالات و قبل از شروع لیگ برتر با کارنامه ای قابل دفاع حاصل سال ها کار در مصر وپرتغال و با قیمتی گزاف به پرسپولیس پیوست. از همان روز اول بد اخلاق می نمود و رابطه چندان مطلوبی با بازیکنان و اهل رسانه نداشت با پرسپولیس نیز هیچ گاه نتوانست نتایج مطلوبی بگیرد و یکی از بزرگترین ناکامی های دوره مربیگری خود را برجای گذاشت.
اما ظاهرا مصری ها برعکس ما او را لایق ترین فرد برای هدایت مهمترین تیم خود می دانند. درست است که مدت نسبتا زیادی از اخراج ژوزه از پرسپولیس می گذرد اما باید نشست و به این فکر کرد که در لیگ ما چه بر سر این مرد آمد که تا این حد برای ما ایرانی ها یادآور نکات منفی است. البته باید به صحبت های محمد رویانیان قبل از درگیری با ژوزه برسر مسائل مالی نیز اشاره داشت که در محافل مختلف هموراه او را فردی فوق العاده با شخصیت می خواند.
نباید فراموش کنیم قبل از ژوزه نیز مردانی بودند که همین اتفاق در فوتبال ایران برایشان رخ داد نمونه بارز آن یشیچ مربی سابق پگاه گیلان که با این تیم در انتهای جدول لیگ برتر حضور داشت و سرانجام با از این تیم اخراج شد ولی پس از آن هدایت تیم صوفیه بلغارستان را برعهده گرفت و موفق شد این تیم را در همان فصل اول قهرمان بلغارستان سازد و در جام یوفا در مقابل لیورپول قرار گرفتند.
و همچنین نباید فراموش کنیم که پرسپولیس سال های زیادی است که لقب ناکام را بدوش می کشد.