به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: امیرقلعه نوییدر کنفرانس خبری پس از دیدار ملوان واستقلالکه به شکست ۴ بر ۲ تیمش انجامید، این برد را به مردم انزلی تبریک گفت: باید به مردم خوب انزلی و جوانان خوب تیم ملوان این پیروزی را تبریک بگویم و همچنین یک تبریک ویژه باید به مربی باکلاس آنها بگویم که واقعاً تیمش لیاقت پیروزی را داشت.
وی با ابراز ناراحتی از شکست تیمش گفت: برابر ملوان بدشناس بودیم و موقعیت های مان تبدیل به گل نشد اما در مجموع ملوانی ها بهتر دویدند و تاکتیکی تر از ما بازی کردند که حق شان هم برد بود. البته کیفیت زمین هم در بازی تاثیر داشت و شرایط زمین چندان مناسب نبود با این حال باید به حریف تبریک بگویم.
سرمربی تیم استقلال درباره اینکه تیمش با شکست برابر ملوان از قهرمانی در لیگ برتر دور، شد اظهار داشت: اختلاف امتیاز ما با صدر جدول تنها یک امتیاز است و ۵ امتیاز نیست که این اتفاق بیفتد!
«پیش از بازی گفته بودید که شرایط زمین خوب است، چرا اکنون از کیفیت زمین انتقاد می کنید؟»، قلعه نویی در پاسخ به این سوال گفت: من گفته بودم اگر شرایط زمین به همین شکل(پیش از بازی ملوان - استقلال) باشد شرایط خوبی دارد اما امروز باران آمد و زمین حالت باتلاق گرفته بود. شرایط زمین مناسب نبود.
قلعه نویی در خصوص اینکه با این شرایط استقلال در آسیا چگونه عمل خواهد کرد، خاطر نشان کرد: ما در آسیا مشکلی نخواهیم داشت و مطمئناً در لیگ قهرمانان با چنین زمین هایی روبه رو نخواهیم شد. باید بگویم استقلال در بازی امروز هم خوب بازی کرد و بعد از گل دوم موقعیت های خوبی داشتیم اما نتوانستیم از آنها استفاده کنیم. در ضمن ما در لیگ قهرمانان آسیا تیموریان، خسرو حیدری و حتی مبعلی را هم داریم که آنها می توانند خیلی به ما کمک کنند.
سرمربی تیم استقلال در مورد شام خوردنش با اسکوچیچ در هفته گذشته و مسائل پیش آمده بر سر این موضوع اظهار داشت: آیا این کار اشکالی دارد؟ ما در هتل بودیم و از یک مربی دعوت کردیم تا کنارمان شام بخورد اگر امروز برنده می شدیم حرف و حدیثها مطرح می شد. فوتبال همین است اگر ما می بردیم چه می گفتند؟
قلعه نویی در پایان و در پاسخ به سوال خبرنگاری که درباره شام خوردنش با اسکوچیچ سوال کرد و بر این اعتقاد پافشاری می کرد که این کار غلط است، گفت: شام خوردن چه اشکالی دارد؟ ایشان در هتل بود که ما این کار را کردیم حالا اگر می بردیم چه می شد؟ اگر می بردیم هزار حرف برایمان درمی آوردند. این سنت ایرانی هاست که مهمان نواز باشند. ربطی ندارد که در طول فصل بود یا نبود. چرا فکر می کنید کار ما درست نبوده است. اگر دو مربی همدیگر را ببینند باید یکی از آن طرف بود یکی از این طرف. متاسفانه آدم های کثیف در فوتبال ایران هستند. متاسفانه این تعداد افراد کثیف زیاد هستند که این سوالات را مطرح می کنند. همین آقای کریم بوستانی که اینجا هستند، در استادیوم اهواز بودند، قهرمانی را از ما گرفتند الان کنار من هستند. اگر آن بازی می باختند این حرف های کثیف ادامه پیدا می کرد. همین افکار کثیف موجب شده که تعداد تماشاگران به ۱۰ هزار نفر در استادیوم ها برسد. ما اینجا آمده ایم و شکست خورده ایم و این پیروزی مبارک ملوانی ها باشد.؟ افکار کثیف امروز شکست خوردند.