به گزارش ملت ایران به نقل از فارس، بهداد سلیمی، قهرمان فوق سنگین وزنه برداری جهان و المپیک ۲۰۱۲ لندن مدت‌هاست از ناحیه‌های مختلف بدنش مصدوم بوده و احساس درد می‌کند.

وی تا قبل از المپیک لندن به شدت از ناحیه زانو احساس درد می‌کرد که این آسیب دیدگی تا قبل از المپیک با فیزیوتراپی و درمان‌های مقطعی رفع شد، هرچند که این مصدومیت روی کار بهداد در المپیک نیز تأثیرگذار بود و این وزنه بردار فوق سنگین تنها به کسب طلای المپیک بسنده کرد و از شکستن رکورد و سایر موارد صرف‌نظر کرد.

سلیمی با این حال پس از المپیک درمان زانو را در دستور کار قرار داد و با فیزیوتراپی و اقدامات درمانی دیگر، آرام آرام درد زانو را به فراموشی سپرد.

احتمال خداحافظی قوی‌ترین مرد جهان

قوی‌ترین مرد جهان با برطرف شدن مصدومیتش از ناحیه زانو این روزها از ناحیه دیگری به شدت احساس درد می‌کند؛ درد و مصدومیتی که به احتمال زیاد کار این وزنه‌بردار را به عمل جراحی خواهد کشاند.

به تازگی مصدومیت کتف راست بهداد تشدید شده و تصمیم نهایی کمیسیونی که فدراسیون پزشکی ورزشی برای رفع مصدومیت این وزنه بردار در نظر گرفته است، خروجی‌اش چیزی نیست جز عمل جراحی.

سلیمی باید کتفش را جراحی کند، هرچند که به قول دکتر پورکاظمی، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی جراحی، خیلی روند وزنه زدن سلیمی را مختل نمی‌کند، اما جراحی کتف عواقب خاص خودش را دارد و برخی از وزنه برداران سنگین وزن از جمله اصغر ابراهیمی پس از جراحی کتف دیگر هیچگاه نتوانستند به دوران موفقیت و قهرمانی گذشته‌شان بازگردند.

دکتر پورکاظمی در این خصوص به خبرنگار ورزشی فارس گفت: سلیمی در طول دو هفته گذشته توسط چند دکتر از جمله دکتر رازی، دکتر اصلانی، فوق تخصص شانه، دکتر کیهانی و همچنین دکتر روشنک مرادی مورد معاینات تخصصی و فوق تخصصی قرار گرفته است، ضمن این دکتر رازی در المپیک لندن نیز یک بار سلیمی را مورد معاینه قرار داده بود.

وی ادامه داد: پرونده‌ای برای سلیمی تشکیل شده و کمیسیون ۵ نفره‌ای از بهترین متخصصان در حال بررسی مصدومیت کتف سلیمی هستند.

پورکاظمی تأکید کرد: رباط عضله کتف راست سلیمی پارگی تقریبا نسبی دارد و باید مورد عمل جراحی قرار بگیرد، البته وی می‌تواند پس از عمل جراحی به دوران قهرمانی بازگشته و برای مسابقات قهرمانی جهان خود را آماده کند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا سلیمی پس از جراحی، قدرتش را از دست نخواهد داد، گفت: شدت آسیب دیدگی سلیمی کمتر از سایرین است که قبلاً جراحی کرده‌اند و به نظر مشکل خاصی پیش نخواهد آمد، ضمن اینکه زانوی بهداد دیگر مشکلی ندارد.

به گزارش فارس، باید منتظر ماند تا در نهایت، عاقبت عمل جراحی روی کتف بهداد سلیمی، وزنه بردار فوق سنگین کشورمان مشخص شود. در صورتی که این عمل موفقیت‌آمیز باشد که از حالا طلای فوق سنگین جهانی ۲۰۱۳ لهستان را می‌توان در کارنامه وزنه برداری ایران پیش بینی کرد، اما این عمل می‌تواند عواقب بدتری هم داشته باشد تا جایی که برای همیشه موجب خداحافظی قوی‌ترین مرد جهان از دنیای قهرمانی شود.