ملت ایران:تیم استقلال تهران اولین بازی خود در فصل جدید جام حذفی را فردا مقابل سایپا انجام می دهد. به گزاش سایت گل، تیم استقلال با ۶ قهرمانی در جام حذفی رکوردار است و ۹ بار نیز در فینال حضور داشته است. سایر رکوردهای استقلال در تاریخ جام حذفی به این شرح است:

استقلال به جز سال های ۶۵ و ۷۳ در ۲۳ دوره جام حذفی حضور داشته است و این دوره بیست و چهارمین حضور آبی ها در جام حذفی است.

آبی پوشان ۶ بار قهرمان و ۳ بار نایب قهرمان جام حذفی شده اند. این تیم ۳ بار در مرحله نیمه نهایی، ۵ بار در یک چهارم نهایی و دو بار در یک هشتم نهایی حضور داشته است.

استقلال ۴ بار در مرحله یک شانزدهم نهایی حذف شده است: سال ۵۵ مقابل تهرنجوان، سال ۸۳ مقابل شاهین بوشهر، سال ۸۵ مقابل مرصاد شیراز و سال ۸۷ مقابل مس رفسنجان.

این تیم در مجموع ۱۲۱ بازی در جام حذفی انجام داده که ۷۲ برد و ۳۳ تساوی و ۱۶ باخت داشته است.

استقلالی ها در جام حذفی ۲۵۸ گل زده و ۹۵ گل نیز خورده اند.

بهترین پیروزی استقلال در این جام برد ۱۳ - صفر مقابل ذرت کاران پارس آباد در فصل ۸۸-۸۹ است.

سنگین ترین شکست این تیم در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی جام ۸۱ مقابل سپاهان با نتیجه ۳ - صفر بوده است.

محمود فکری با ۴۶ بازی رکوردار بیشترین بازی برای استقلال در تاریخ جام حذفی است.

آرش برهانی با ۱۱ گل زده بهترین گلزن استقلال در تاریخ جام حذفی است.

رکورد بیشترین گل زده توسط یک بازیکن در یک بازی مربوط به آرش برهانی است که در بازی مقابل داماش گیلان(۸-۱) در فصل ۸۷ موفق شد ۵ گل به ثمر برساند.

منصور پورحیدری ۴۶ بار در جام حذفی هدایت آبی پوشان را بر عهده داشته که ۳۰ برد و ۱۳ تساوی و ۳ باخت بدست آورده است.

منصور پورحیدری و امیر قلعه نوعی هر کدام دو بار به عنوان مربی و ولادیمیر جیکچ و پرویز مظلومی نیز هر کدام یک بار استقلال را به قهرمانی جام حذفی رسانده اند.

امیر قلعه نوعی و پرویز مظلومی تنها استقلالی های تاریخ هستند که هم به عنوان بازیکن و هم مربی جام حذفی را فتح کرده اند: مظلومی در سال ۵۶ به عنوان بازیکن و سال ۹۰ به عنوان مربی. قلعه نوعی نیز در سال ۷۴ به عنوان بازیکن و در سال های ۸۰ و ۸۶ به عنوان مربی.