حسین فرکیپس از تساوی یک بر یک فولاد مقابل نفت اظهار داشت: با توجه به اینکه دو تیم در رده های دوم و سوم جدول قرار داشتند پیش بینی می شد که بازی جاندار و زیبایی را شاهد باشیم. معمولا حساسیت اینگونه مسابقات باعثمی شود تا در عملکرد بازیکنان تأثیر منفی داشته باشد اما در این بازی هر دو تیم از این مسئله به دور بودند.
وی ادامه داد: معتقدم دو تیم بازی خوب و روانی را به نمایش گذاشتند و البته با این هدف پیش می رفتند که به پیروزی دست یابند. ما ابتدا توانستیم به گل برسیم اما متأسفانه در حفظ آن موفق نبودیم.
سرمربی فولاد یادآور شد: نیمه اول اگر بیشتر دقت می کردیم می توانستیم کارمان را انجام دهیم. ۳ موقعیت صد درصد گل داشتیم که در زدن ضربات نهایی بی دقت بودیم.
فرکی با اشاره به اینکه ضد فوتبال در خانه حریف بازی نکردند، گفت: ما به فکر برد در این بازی بودیم بدون اینکه بخواهیم ضد فوتبال بازی کنیم در خانه حریف هجومی کار کردیم. تیم نفت تاکنون خوب کار کرده که در چنین جایگاهی قرار دارد. بی دلیل نیست که این تیم در رتبه های بالا قرار گرفته است اما ما در مسابقه امروز توانستیم به خوبی این تیم را کنترل کنیم.
وی تأکید کرد: بازیکنانم به خوبی درخواست های من را در زمین پیاده کردند و اجازه ندادند که نفت خطرساز ظاهر شود. این تیم موقعیتی در جریان بازی نداشت و به نوعی زور گل زدن در جریان بازی را نداشت. ما خطرناک تر ظاهر شدیم و در این بازی به هدف دوم مان که تساوی در خانه حریف بود دست یافتیم.
فرکی خاطر نشان کرد: هدف ما قهرمانی است و در اولویت اول سعی می کنیم که به این موضوع دست یابیم. امیدوارم بتوانیم این قهرمانی را برای هواداران و مردم خوزستان رقم بزنیم در ادامه هم به کسب سهمیه آسیایی فکر می کنیم. باید حوصله کنیم تا لیگ به پایان برسد و ببینیم در پایان چه اتفاقی می افتد. در دو بازی خانگی مقابل استقلال و تراکتورسازی امیدوارم نتیجه بگیریم و در آسیا که از ۶ اسفند اولین دیدار خود را در قطر آغاز خواهیم کرد موفق ظاهر بشویم.
سرمربی فولاد در مورد اینکه باشگاه استقلال نسبت به برگزاری دیدار این تیم مقابل آبی پوشان معترض بوده و خواستار تعویق این بازی است، گفت: ما هم از اول مخالف این مسئله نبودیم. صراحتا در مصاحبه ای نظر خود را اعلام کردیم. به هر حال باید شرایط استقلال به عنوان نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا سنجیده شود همانطور که ما هم در آسیا انتظار داریم تا تیم های دیگر شرایط ما را درک کنند. به هیچ عنوان مخالف این موضوع نیستیم و این مورد را هم به سازمان لیگ گفته ایم. باید برنامه ریزی به گونه ای باشد که منابع هر ۴ تیم حاضر در لیگ قهرمانان آسیا حفظ شود. امیدوارم هم ما و هم استقلال بتوانیم در آسیا خوب عملکرد داشته باشیم. ما جدای از هم نیستیم و به عنوان نماینده ایران هرگونه همکاری از دستمان برآید انجام خواهیم داد.