به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: روزگاری فرهاد کاظمی او را از تیم بیرون گذاشت و در توصیفش گفت: «به درد فوتبال بانوان می خورد!» و حالا سعید دقیقی با گلی که در فینال جام حذفی زد، نامش را در تاریخ تراکتورسازی جاودانه کرد. دقیقی که فصل پیش را در شهرداری تبریز گذرانده بود، خوش شانس بود که مجید جلالی در تراکتور ماندگار نشد چرا که بعید بود با مصاحبه ای که علیه مربی تیمش کرده بود و گفته بود: «با کامپیوتر و تخته وایت برد نمی توان قهرمان شد» در فینال جام حذفی جایی در ترکیب اصلی تراکتور پیدا کند. او در مرحله نیمه نهایی هم تک گل تیمش را مقابل فولاد به ثمر رسانده بود.
سعید دقیقی خوب یاد گرفته در حالت پشت به دروازه صاحب توپ شود و با چرخش سریع به طرف دروازه شلیک کند، با وجود اینکه قد چندان بلندی ندارد در بازی هوایی موفق است و در مجموع مهاجمی باهوش ارزیابی می شود. او در ماه های اولیه حضور کی روش در ایران، به تیم ملی هم راه یافت اما در ادامه از تیم ملی دور شد.
کریم انصاری فرد:
مهاجمی است که می توان درباره او گفت: هدیه بزرگی که علی دایی به تراکتور داد. خوب است کسی از سرمربی پرسپولیس بپرسد: «کجای دنیا مهاجم ۲۲ ساله ملی پوش را می فروشند؟» و احتمالاً پاسخ بشنود: هیچ کجای دنیا! اما علی دایی ناممکن را ممکن کرد و کریم انصاری فرد را در لیست فروش گذاشت تا به سرعت تبدیل به محبوب ترین بازیکن تراکتورسازی شود. کریم در این فصل بیشتر از هر بازیکن دیگری در لیگ، گل زده و پاس گل داده و با اصالت آذری اش عامل مضاعفی شده که فعلاً ستاره محبوب تراکتور باشد و در میان هواداران شعارهای زیادی در حمایت از او ساخته شود.
خیلی ها معتقدند اگر کریم انصاری فرد قدر خودش را بیشتر بداند، می تواند پرچمدار تازه فوتبال ایران در فوتبال اروپا باشد. او همه ویژگی های لازم برای تبدیل شدن به یک مهاجم بین المللی را دارد، فقط باید کمی جاه طلب تر باشد.
علی کریمی:
بالاخره دست جادوگر به یک جام رسید. اغراق است اگر همه موفقیت تراکتورسازی را در علی کریمی خلاصه کنیم چرا که امسال سال درخشانی برای او نبوده اما هرچه هست، حضور کریمی به خط میانی تراکتوری ها شخصیت داده است. آقای شماره ۸ در این سال ها در اوج محبوبیت بوده و در آستانه ۳۵ سالگی رویایی به جز بازگشت به تیم ملی و حضور در جام جهانی ندارد.
اگر سال دیگر علی دایی در پرسپولیس نباشد، افتخارات علی کریمی با تراکتورسازی به همین جام حذفی محدود خواهد شد چرا که همه می دانند او به محض مساعد شدن شرایط به تیم محبوبش بازمی گردد.
حامد لک:
یکی از خریدهای هوشمندانه تراکتورسازی در این فصل، حامد لک بود. اگرچه دروازه بان سوم تیم ملی در این هفته ها چند گل بد خورده اما در جام حذفی در ۴ بازی مقابل نفت مسجد سلیمان، راه آهن، فولاد خوزستان و مس کرمان دروازه تیمش را بسته نگه داشت تا تراکتور با ۶ گل زده و بدون گل خورده به مهم ترین افتخار تاریخش دست یابد.
حامد لک که در صبای قم چهره شد، فیزیک تحسین برانگیزی دارد و اگر سلیقه کارلوس کی روش همانی باشد که در آخرین بازی های ایران در مقدماتی جام جهانی بود، می تواند افتخار حضور در جام جهانی را در کارنامه اش ثبت کند. هرچند که دانیل داوری و رحمان احمدی جلوتر از او هستند.
تونی اولیویرا:
در تمام مدتی که از تراکتورسازی اخراج شد، در خانه اش روز و شب را سپری کرد تا به محض کناره گیری مجید جلالی به تبریز برگردد. منتقدانش می گویند اگر او مربی بزرگی بود، چرا در این مدت هیچ تیمی به تونی پیشنهاد نشد اما هرچه باشد، او در میان هواداران تراکتور محبوبیت عجیب و غریبی دارد. شعارهای «آی لاو یو تونی اولیویرا» و خسارتی که به نیسان ماکسیمایی که تونی را از فرودگاه به محل تمرین تراکتور آورد، از حاشیه های جالب امسال فوتبال ایران بود.
تونی در جام حذفی فقط دو بازی روی نیمکت تراکتور نشست و در حد فاصل دو بازی نیمه نهایی و فینال، شکستی سنگین از نفت و یحیی گل محمدی پذیرفت اما فعلاً اوضاع بر وفق مراد اوست و مدافع ملی پوش تیمش می گوید اگر تونی نبود، جام حذفی هم در کار نبود. هیجان فتح جام حذفی، آنقدر برای اولیویرا دل انگیز بود که بی هراس از توبیخ و تنبیه کمیته انضباطی، کنار زمین چمن کرمان به رقص درآید.
هواداران:
در فوتبالی که فقر تماشاگر به شکلی بحرانی احساس می شود، تراکتورسازی یکی از معدود تیم هایی است که پشتش به هواداران متعصبش گرم است. در فینال جام حذفی هم آذری ها مسیر طولانی تبریز تا کرمان را کوتاه کردند تا تیم شان در بازی با مس احساس تنهایی نکند. اگر این هواداران با شعار معروف «استادیوم خالیه، آذری جا نداره» نبودند شاید حسرت جام بردن تراکتور همچنان ادامه می یافت.