به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: کریم در کرمان فقط گل نزد. یک گل ساخت و بارها روی دروازه مس خطرناک ظاهر شد تا یکی از بازیکنان موثر فینال جام حذفی لقب بگیرد. انصاری فرد که جام جهانی و حضور در برزیل را نشانه گرفته در مورد این بازی و اتفاقاتی که از ابتدای فصل رخ داد حرف های جالبی به زبان آورد. البته مثل همیشه محتاط و با حواسی جمع. این مصاحبه را به نقل از ایران ورزشی بخوانید:

از فینال جام حذفی بگو. بازی در کرمان چطور بود؟
مس واقعاً تیم خوبی بود، شما ببینید این تیم استقلال را در تهران شکست داده بود اما مشکل دیگر ما واقعاً زمین بد کرمان بود، نه می شد توپ را کنترل کنیم و نه اینکه آن را به سمت دروازه حریف هدایت کنیم. این واقعاً یک بهانه نیست ولی به نظرم اگر زمین کرمان مساعد بود در بازی مس هم تاثیر می گذاشت.
اما شرایط برای دو تیم یکسان بود…
بله، قبول دارم. یکی از دلایلی که ما هم در تبریز کمی نتایج دلخواه خود را در طول فصل نگرفتیم زمین بود که برخی اوقات یخ می زد. بالاخره بازیکنان تراکتور همه تکنیکی و بیشتر روی زمین فوتبال بازی می کردند به همین دلیل در زمین های بد دچار مشکل می شدیم. این حرف من نیست، شما ببینید که هر کسی در لیگ برتر در کرمان به میدان می رود مصاحبه می کند و می گوید زمین برای بازی مهیا نیست اما خدا را شکر که توانستیم در این شرایط باز هم برنده بشویم. البته ما باید پیروز می شدیم تا بتوانیم در چشمان هوادارانمان نگاه کنیم.
می باختید چه کار می کردید؟ در چشم هوادارانتان نگاه نمی کردید؟
خدا را شکر که بردیم اما هواداران ما بیش از ۲ هزار کیلومتر از تبریز به دل کویر آمدند تا ما تنها نباشیم. من دست تک تک این هواداران را می بوسم. نمی دانم چطور خودشان را به کرمان رساندند و کجا استراحت کردند و چگونه در ورزشگاه حضور پیدا کردند اما تنها چیزی که می دانم این استثناهای فوتبال تیم خود را تنها نگذاشتند. خدا را صد هزار مرتبه شکر می کنم که شرمنده آنها نشدیم.
در مورد پاس گلت به سعید دقیقی صحبت کن؟ این پاس گل با یک گل هیچ تفاوتی نداشت…
من گفتم در این گونه از بازی ها مهاجمان باید خیلی زرنگ باشند، چون فرصت گلزنی با این شرایط زمین کم پیش می آید اما من سعی کردم سعید را در بهترین فرصت گلزنی پیدا کنم و به او پاس بدهم. به همین دلیل با یک سر توپ دفاع حریف را به هم ریختم، این کاری بود که از دست من برمی آمد.
دوست داشتی خودت گل بزنی؟
من همیشه عاشق گل زدن هستم اما همیشه سعی کرده ام گل ساز هم باشم. برای من در این بازی برد تراکتورسازی و در نهایت قهرمانی مهم تر از همه چیز بود که خدا را شکر می کنم به آن رسیدیم.
اول فصل و با آن اتفاقاتی که در پرسپولیس رخ داد فکر می کردی که بتوانی بازیکن موثری برای تراکتورسازی باشی؟
نمی خواهم به عقب برگردم اما شاید خیلی ها دوست نداشتند مرا در چنین شرایطی ببینند. شاید خیلی ها دوست داشتند من به اینجایی که الان هستم، نرسم و با این آمادگی بازی نکنم. هیچ کاری هم ندارم که چه کسی بود یا نبود. فقط این را می گویم خدایا از تو سپاسگزارم که کریم را تنها نگذاشتی.
بعد از قهرمانی در جام حذفی آیا به آقای گلی در لیگ هم فکر می کنی؟
بله، چرا فکر نکنم. امیدوارم همبازی هایم مانند قبل به من کمک کنند تا آقای گل لیگ شوم و افتخاری برای تراکتورسازی به دست بیاورم. من مطمئنم بازیکنان تراکتور مثل همیشه به من کمک می کند