قلعه نوییدر اردوی کیش به شدت مقرراتی شده و اجازه نمی دهد بازیکنان لحظه ای از هتل فاصله بگیرند یا دیروقت بخوابند. این قوانین دلخواه آندرانیک تیموریان است. بازیکنی که ۴ سال در فوتبال انگلستان بازی کرد و نظیر چنین سختگیری هایی را هم آنجا تجربه کرده است. او در مصاحبه با ایران ورزشی از شرایط اردوی کیش می گوید:
حال و هوای تیم در جزیره چطور بود؟
هوا آنقدر اینجا خوب است که حال و هوای ما جا آمده است. بعد از تحمل آن زمستان سخت در تهران آمدن به کیش خیلی لازم بود.
تهران هم کم کم دارد گرم می شود. احتمالا دیگر مشکلات گذشته را ندارید و می توانید به تمرینات خود ادامه دهید.
امسال زمستان خیلی سردی داشتیم. واقعا در تمرینات یخ می زدیم و وقتی توپ به پای مان می خورد انگار با سنگ برخورد کرده است. البته سال پربرکتی است. امیدوارم بتوانیم در این سال خوب، هواداران را هم خوشحال کنیم.
می گویند در کیش استقلالی ها با حکومت نظامی قلعه نویی مواجه شده اند.
(می خندد) نه، حکومت نظامی نیست. فقط مقررات قدری سخت تر شده است. گفته اند باید شب ها به موقع بخوابیم و صبح ها هم به موقع از خواب بلند شویم. من که با این مقررات مشکلی ندارم و از سختگیری قلعه نویی لذت می برم.
با این وضعیت فکر می کنی چه اندازه بر آمادگی استقلال برای ادامه لیگ افزوده شود؟
هدف فقط آمادگی در لیگ نیست. ما بازی های لیگ قهرمانان آسیا را هم در پیش داریم. باید خودمان را برای دو جام آماده کنیم. از طرفی بازی های ۴ هفته پایانی خیلی سخت است که برگزاری این اردو به ما کمک می کند. یکی دیگر از محسنات برگزاری این اردو ایجاد دوستی بیشتر میان بازیکنان است. وقتی با هم یکجا هستیم، یکجا غذا می خوریم، یکجا می خوابیم و مدام همدیگر را می بینیم روابط مان خیلی بهتر می شود. اردوی بسیار خوبی است.
بازی با ملوان نزدیک است و شما پس از برگزاری اردوی تان در کیش باید مقابل ملوان قرار بگیرید. این بازی را چطور ارزیابی می کنی؟
همه بازی ها سخت است. باید با برنامه و حساب شده مقابل حریفان قرار بگیریم. لیگ سخت شده و همه تیم ها می خواهند از هم امتیاز بگیرند. ملوان هم در این فصل عملکرد خوبی دارد.
که تو هم در این بازی نیستی.
بله، متاسفانه من در این بازی حضور ندارم چون محروم شده ام اما مشکلی نیست. خیلی وقت ها من نبودم و استقلال برده. تیم ما روی یک بازیکن نمی چرخد. ما در خط میانی بازیکنان خوبی داریم که می توانند خواسته های آقای قلعه نویی را برآورده کنند. از لحاظ بازیکن مشکلی نداریم.
و مبعلی هم به شما اضافه شد تا در لیگ قهرمانان آسیا کمک تان کند.
مبعلی بازیکن خوبی است. ای کاش می توانست در لیگ هم برای ما بازی کند اما همین که در لیگ قهرمانان آسیا با کمبود بازیکن روبرو نمی شویم اتفاق خوبی است.