ملت ایران: هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر ایران عصر دیروز با برگزاری ۸ بازی آغاز شد تا فردا با انجام بازی عقب‌افتاده داماش و استقلال به پایان برسد.

در بازی‌های دیروز تساوی ۱-۱ سپاهان در زمین آلومینیوم هرمزگان مهم‌ترین نتیجه بود که باعثشد راه برای قهرمانی استقلالی‌ها در نیم‌فصل هموارتر شود. آبی‌پوشان فردا می‌توانند با کسب حداقل یک امتیاز در زمین داماش قهرمانی دور رفت را تصاحب کنند.

تیم‌های فولاد، ملوان و راه‌آهن سه رقیب هم‌امتیاز برای کسب رتبه سوم همگی رقبای خود را شکست دادند تا رقابت نزدیک آن‌ها همچنان ادامه داشته باشد. سه بازی دیگر هم به تساوی انجامید که دو بازی بدون گل شد و دیدار سایپا و گهر جذاب‌تر و پرگل‌تر از آب درآمد. دیداری که با گل عابدی در وقت تلف‌شده به تساوی ۲-۲ انجامید. پرسپولیس هم در حالی که سه بازیکن خود را در اختیار نداشت یک مدافع را هم در نیمه اول از دست داد تا با یک گل مقابل میهمان تبریزی‌اش مغلوب شود.

نتایج کامل این هفته را به همراه لینک‌های مربوط به گزارش بازی‌ها و همچنین جدول رده‌بندی مشاهده می‌کنید.

آلومینیوم هرمزگان ۱ - سپاهان اصفهان ۱

گل‌ها: رسول پیرزاده(۵۲) برای آلومینیوم - محمدرضا خلعتبری(۲۶) برای سپاهان

سایپا البرز ۲ - گهر دورود ۲

گل‌ها: سجاد شهباززاده(۴ و ۵۳) برای سایپا - محمد پروین(۴۵ - پنالتی) و فرید عابدی(۹۴) برای گهر

مس کرمان صفر - صبای قم صفر

فولاد خوزستان ۳ - نفت تهران ۱

گل‌ها: لوسیانو پریرا(۲۶ و ۸۶) و ایوب والی(۶۱) برای فولاد - مصطفی سیفی(۱۵) برای نفت

پیکان تهران صفر - صنعت‌نفت آبادان صفر

ذوب‌آهن اصفهان ۲ - ملوان انزلی ۳

گل‌ها: مهدی رجب‌زاده(۴۱ - پنالتی)، اسماعیل فرهادی(۴۵) برای ذوب‌آهن - محمد نزهتی(۲۸)، جلال رافخایی(۴۴) و مهرداد اولادی(۶۵) برای ملوان

راه‌آهن تهران ۱ – فجرسپاسی شیراز صفر

گل: مجتبی شیری(۷۶)

پرسپولیس تهران صفر - تراکتورسازی تبریز ۱

گل: سیدمهدی سیدصالحی(۷۸)

رده‌بندی گلزنان:

۱۱ گل: جلال رافخایی(ملوان)

۷ گل: یعقوب کریمی(نفت تهران)

۶ گل: آرش برهانی(استقلال) - لوسیانو پریرا(فولاد) - جواهیر سوکای(سپاهان) - سجاد شهباززاده(سایپا) - میلاد نوری(صبای قم)

۵ گل: امید ابراهیمی(سپاهان) - کریم انصاری‌فرد(پرسپولیس) - علیرضا جهانبخش(داماش گیلان) - محمدرضا خلعتبری(سپاهان) - مجتبی شیری(راه‌آهن) - بهادر عبدی(راه‌آهن) - روح‌الله عرب(نفت آبادان) - فلاویو لوپز(تراکتورسازی)

۴ گل: آرش افشین(فولاد) - احسان حاج‌صفی(تراکتورسازی) - رادومیر دالوویچ(سپاهان) - سعید دقیقی(سایپا) - هادی دهقانی(آلومینیوم) - مهدی سیدصالحی(تراکتورسازی) - مصطفی شجاعی(مس) - محمدرضا طهماسبی(پیکان) - رضا عنایتی(مس) - اسماعیل فرهادی(ذوب‌آهن) - عباس محمدرضایی(فجرسپاسی) - مهدی نظری(فجرسپاسی) - رسول نویدکیا(نفت آبادان) - عبدالله کرمی(فولاد)

گل