به گزارش ملت ایران به نقل از گل در حالی که فدراسیون فوتبال ایران با شکست‌های متعدد خود در هفته‌های اخیر به شدت مورد انتقاد مردم و رسانه‌ها قرار دارد، کنفدراسیون فوتبال آسیا با انتخاب این فدراسیون به عنوان برترین فدراسیون سال ۲۰۱۲ بهت و حیرت همگان را باعثشد. این دومین بار است که فدراسیون علی کفاشیان به این عنوان دست پیدا می‌کند.

مراسم انتخاب بهترین‌های فوتبال آسیا دقایقی قبل در کوالالامپور آغاز شد و جایزه بهترین فدراسیون فوتبال اولین جایزه این مراسم بود که به فدراسیون فوتبال ایران اهدا شد. علی کفاشیان پس از تحویل گرفتن جایزه، پشت میکروفن ایستاد و چند جمله‌ای را به زبان انگلیسی گفت: «خوشحالم که برای دومین بار اینجا هستم و این جایزه را بردم. مهم این است که این جایزه نشان می‌دهد فوتبال ایران برای آینده در راه مستقیم حرکت می‌کند.»

ایران به همراه فدراسیون‌‎های ژاپن، کره‌جنوبی و قطر در این بخش نامزد شده بود. حالا با انتخاب ایران این سوال برای علاقه‌مندان پیش می‌آید که فدراسیون‌های این سه کشور به چه ترتیبی اداره می‌شوند که در کورس رقابت با کفاشیان و شرکای او شکست خورده‌اند؟! شاید بعد از افشای قیمت سه هزار دلاری نشان شوالیه، باید منتظر افشای قیمت «بهترین فدراسیون سال آسیا» در آینده‌ای نزدیک هم باشیم!