علیداییبه شدت از بازی ضعیف شاگردانش در بازی با سپاسی ناراحت و شاکی بود. هر چند بازیکنان علت نمایش نه چندان خوبشان را به تمرین نکردن ربط داده و می‌گفتند بدنشان از شرایط خوب دور بوده اما آنها می‌توانستند یک گل دیگر به سپاسی بزنند تا حداقل برای قهرمانی و رسیدن به صدر گام بزرگی بردارند.داییبه محض دمیدن سوت داور به رختکن رفت و برای لحظاتی با بازیکنان حرف زد…

* خیلی راحت قهرمانی از دستمان پرید

دایی وقتی به رختکن رسید دستور داد در را ببندند و هیچ فرد متفرقه‌ای داخل نشود. از آن جا که بازیکنان به خصوصیات اخلاقی او واقفند با دیدن سرمربی تیمشان فهمیدند که او به راحتی رهایشان نخواهد کرد.

دایی به بازیکنان گفت: «معلوم نیست چه اتفاقی برایتان افتاده بود که نمی‌توانستید بدوید. کاملا مشخص بود همه شما به تساوی بازی راضی بودید چرا که هیچ حمله جدی بر روی دروازه حریف انجام ندادید.»

دایی از پریدن جام قهرمانی صحبت کرد و گفت: «با این تفاسیر باید خواب قهرمانی را ببینیم. واقعا دیدن بازی بعضی از شما مرا شوکه کرده و نمی‌دانم چه بگویم.»

* گیر دایی به چند بازیکن

دایی هیچ وقت دوست ندارد بعد از پایان بازی‌ها از بازیکن خاصی بازخواست کند اما نمایش نه چندان خوب بعضی از آنها باعثشده بالاخره صبر سرمربی سرخ ها تمام شده و او شروع به بازخواست آنها کند.

اولین بازیکن مدنظر دایی، محمد نوری بود. این بازیکن نه تنها نتوانست نمایش خوبی داشته باشد بلکه در پایان بازی با یار حریف به زد و خورد پرداخت تا خطر اخراج از بیخ گوش او بگذرد.

دایی خطاب به نوری گفت: «چند بار گفتم حواستان به درگیری با بازیکنان حریف باشد. این چه کاری بود کردی؟ اگر اخراج می‌شدی نمی‌دانستی چه بلایی بر سر تیم می‌آید؟! اگر بازیکن خطا کرده باید بگذاری داور تصمیم بگیرد.»

سپس او خطاب به محمدرضا خلعتبری گفت: «آن چه ضربه‌ای بود زدی؟! اگر پاس می‌دادی چه می‌شد؟! اما همه شما بد بودید و من از تماشای بازی ناامید شدم.»

* تشکر دایی از نیلسون

علی دایی فقط از نیلسون راضی بود. دروازه‌بان برزیلی چندین بار اقدام به دفع توپ های حریف کرد تا یکی از ستاره‌های پرسپولیس لقب بگیرد. دایی با تشکر از نیلسون گفت: «نمی‌دانم اگر نیلسون را نداشتیم چند تا می‌خوردیم. آفرین نیلسون! خوب بودی، من از تو کاملا راضی‌ام.»

* اعتراض در گوشی بازیکنان

هر چند بازیکنان پرسپولیس جوابی به حرف های علی دایی ندادند و با سر پایین شنونده صحبت‌های سرمربی بودند اما آنها دوباره از شرایط بد مالی حرف زدند!

البته بازیکنان پرسپولیس می‌دانند دایی هر چقدر هم ناراحت باشد در کنفرانس مطبوعاتی و رسانه ها از بازیکنانش حمایت خواهد کرد. اما دایی مدام با گفتن جمله «حیف شد» نشان داد به هیچ عنوان از این تساوی راضی نیست و از اینکه بازیکنان نتوانستند سه امتیاز را حفظ کنند ناراحت است.