به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: فردا در کرمان دو تیم تراکتورسازی و مس در برابر هم قرار می گیرند. این دو تیم برای اولین بار درفینال جام حذفیبه مصاق یکدیگر می روند. در زیر می توانید نکات جالبی از فینال جام حذفی را بخوانید:
۱.استقلالبا حضور در ۹ فینال جام حذفی؛ کسب ۶ عنوان قهرمانی و ۳ شکست در فینال که یک بارش در ضربات پنالتی بوده، پرافتخارترین تیم تمام ادوار جام حذفی لقب می گیرد.
۲. موفق ترین تیم تمام ادوار جام حذفی سپاهان است؛ سپاهان ۴ بار به فینال رسیده و هر ۴ بار قهرمانی را به دست آورده است.
۳. خوش شانس ترین تیم؛سپاهانکه دوبار در فینال کارش به ضربات پنالتی کشیده و هر دوبار با پنالتی ها قهرمان شده است.
۴. بدشانس ترین تیم؛ تیمپرسپولیسدر دو فینال با ضربات پنالتی مغلوب سپاهان شده و از این حیثبدشانس ترین تیم تمام ادوار جام حذفی است.
۵. قهرمانی متوالی؛ فقط دو تیم سپاهان و پرسپولیس از قهرمانی خود در جام حذفی دفاع کردند. سپاهان در سال ۸۵ و پرسپولیس در سال ۸۹ از قهرمانی جام گذشته خود دفاع کردند.
۶. فینال های تکراری؛ ۳ بازی فینال در تاریخ جام حذفی ایران تکرار شده است. سپاهان و پرسپولیس دوبار در فینال به مصاف هم رفته اند که هر دو بار سپاهان برنده بوده است، پرسپولیس و ملوان ۳بار به فینال رسیده اند که هر ۳بار پرسپولیس برنده بوده است، فجرسپاسی و ذوب آهن دوبار در فینال به مصاف هم رفتند که یک بار فجرسپاسی و یکبار ذوب آهن برنده شده اند.
۷. بهترین نتیجه فینال؛ پیروزی ۵ یک ذوب آهن برابر راه آهن در فینال جام حذفی سال ۸۷ بهترین نتیجه ای است که یک تیم در فینال جام حذفی به دست آورده است.
۸. فینالیست متوالی؛ تیم فوتبال ملوان از سال ۶۵ تا سال ۷۰،۵ بار متوالی به فینال جام حذفی کشور رسید. ملوان در این مدت با خیبر خرم آباد، پرسپولیس، شاهین اهواز، استقلال و پرسپولیس روبه رو شد. آنها خیبر و استقلال را برده و به سایر حریفان باختند.