به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: برندهتوپ طلای سال ۲۰۱۳ همچنان به رکوردشکنی هایش ادامه می دهد.
روزنامه آ. اس چاپ مادرید در گزارشی یادآوری کرده کهرونالدوهرگز در کارنامه ورزشی اش دراین برهه از فصل وبعد از برگزاری ۳۲ بازی موفق نشده بود تا این تعداد گل بزند. او تا به اینجای فصل در ۳۲ بازی با پیراهنرئال مادریدبه میدان رفته و ۳۴ گل به ثمر رسانده که ۲۲ تا از این گلها در لالیگا از راه رسیده و باعثشده تا او پی چی چی(آقای گل) فعلی لالیگا باشد. او ۹ گل در لیگ قهرمانان اروپا زده و رکورد گلزنی درتاریخ مرحله گروهی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا را به نام خودش ثبت کرده و سه بار هم در جام حذفی اسپانیا به گل رسیده.
این بهترین رکورد گلزنی کریس رونالدو درکارنامه ورزشی اش است و او هرگز تا به امروز موفق نشده بود که در ۳۲ بازی ابتدایی تیمش در هیچ فصلی به این تعداد گل برسد.
رونالدو در دو فصل اخیر در ۳۲ بازی تیمش، ۳۳ گل زده بود. و در فصل ۲-۲۰۱۱، در سالی که او رکورد فردی گلزنی اش را با زدن ۶۰ گل دریک فصل شکست، در سی و دومین بازی اش، ۳۱ گل به ثمر رسانده بود
حالا و درمسیر کسب کفش طلای امسال، کریستیانو رونالدو در جایگاه دوم قرار دارد. برای انتخاب برنده کفش طلا، گلهایی که بازیکنان در لیگ های داخلی کشورها به ثمر می رسانند به حساب می آید و در حال حاضر لوئیس سوارس، مهاجم اروگوئه ای لیورپول با ۲۳ گل(یک گل بیشتر از کریس) صدرنشین جدول برترین گلزنان است و دیگو کاستا گلزن برزیلی الاصل اتلتیکومادرید با ۲۱ گل در رده سوم است.
فینبوگاسون، بازیکن هیرنون هم با ۲۱ گل درکنار کاستا قرار دارد و استوریج و آگوئرو ۱۵ گله هستند