به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: شاگردان امیرقلعه نویی روز گذشته با پیروزی مقابل نارنجی پوشان سایپا موفق شدند، به رغم پیروزی فولاد خوزستان، نزدیک ترین تعقیب کننده خود، جایگاه خود را در صدر جدول بازی ها حفظ کنند. پیروزی که با صدمین گل آرشبرهانیبا پیراهن استقلال مصادف شد و شماره ۹ این باشگاه را در تاریخ ماندگار کرد. به همین بهانه، آقای گل استقلال گفت و گویی را انجام داده که می خوانید:
*پیروزی خوبی مقابل سایپا کسب کردید و در صدر ماندگار شدید، این بازی را چطور دیدی؟
خب این بازی هم مثل بقیه بازی ها برای هر دو تیم سختی های خاص خودش را داشت. امسال تقریبا اولین فصلی است که تا آخرین هفته های بازی ها، تیم ها چه در پائین جدول و چه در بالای جدول فاصله خیلی کمی با هم دارند و هیچ بازی برای هیچ تیمی راحت نیست. در هر صورت، به نظرم این بازی برای ما یکی از بهترین بازی ها حساب می شد، چرا که توانستیم بارها روی دروازه سایپا موقعیت های زیادی ایجاد کنیم و برتری مان را بر حریف دیکته کنیم.
*تیم سایپا را چطور ارزیابی کردی؟
خب تیم سایپا هم درمقابل استقلال، حریف دست و پا بسته ای نبود و در دقایقی از بازی، نمایش خوبی جلوی ما اجرا کرد ولی در هر حال خوشحالم که توانستیم با پیروزی در این بازی حساس، صدر جدول را برای خودمان تثبیت کنیم و به قهرمانی بیشتر از قبل امیدوار شویم.
*این بازی با صدمین گل آرش برهانی با پیراهن استقلال همراه شد، چه احساسی از این بابت داری؟
خب بدون شک گلزنی برای استقلال همیشه برای من شیرین بوده و حالا هم همین طور است. خیلی از این اتفاق خوشحال که توانستم دوباره برای تیم محبوبم گلزنی کنم و دل هواداران را شاد کنم. من از سال ۸۶ در این تیم بازی می کنم و بازیکنان زیادی برای رسیدن به گل مرا کمک کردند و جا دارد از همه آنها تشکر کنم و دست شان را بفشارم.
*به هر حال عدد ۱۰۰ در گلزنی برای خودش یک رکورد محسوب می شود.
ببینید، برای من همیشه گلزنی برای استقلال مهم بوده و در کنارش این اعداد و ارقام هم بوجود آمده و به نظر من خیلی مهم نیست. بزرگانی مثل علیرضا منصوریان، محمد نوازی و خیلی های دیگر در این رکوردزنی مرا کمک کردند و این کار به تنهایی از هیچ بازیکنی بر نمی آید.
*بعد از گل و پاس گلی که در این بازی دادی، انگار کمی هم احساساتی شده بودی؟
خب اگر بگویم نه که دروغ گفته ام. از این که نمی توانستم در استقلال در این مدت آنطور که باید و شاید گلزنی کنم و حضور داشته باشم، فشار زیادی روی من بود و با این بازی تا حدود زیادی از این فشار کم شد. اگر اشک شوق هم ریختم از بابت گل صدم نبود و به خاطر گلزنی برای استقلال بود، بیشتر.
*خوشحالی ات را با هم تیمی های روی نیمکت تقسیم کردی؟
بله تمام بچه ها در این مدت خیلی از نظر روحی روانی به من کمک کردند و خوشحالم که توانستم با این گل، شادی ام را با آنها تقسیم کنم.
*نظر قلعه نویی درباره بازی تو چه بود؟
خب امیرخان هم از این گل خوشحال شد و تشویقم کرد ولی بعد از بازی ایشان را ندیدم که نظرشان را بپرسم ولی در هر حال همیشه تمام تلاشم من این بوده که بتوانم در خدمت تیم باشم و پاسخ اعتماد کادرفنی را بدهم. امیدوارم که در ادامه هم بتوانیم در کنار هم برای قهرمانی استقلال تلاش کنیم.
*این گل برای تو فرقی با بقیه گل ها نمی کند؟
البته از این نظر که یک طلسم با این گل شکسته شد، چرا فرق می کند ولی به هر حال من مثل باغبانی که به گل هایش علاقه دارد، تمام گل هایی را که با پیراهن استقلال به ثمر رساندم را دوست دارم و امیدوارم روز به روز زیادتر شوند(با خنده). خیلی دوست دارم که گل قهرمانی استقلال را هم بزنم.
*در یک صحنه از بازی، گل امیرحسین صادقی مردود اعلام شد، نظرت درباره این تصمیم صالحی چیست؟
خب در آن موقعیت محوطه جریمه شلوغ بود ولی باید بگویم که به نظر من این گل سالم بود ولی در هر حال آقای صالحی از داوران باتجربه فوتبال ما هستند و ما به تصمیم ایشان احترام می گذاریم.
*با این وجود شانس قهرمانی استقلال را چقدر می دانی؟
ما در این بازی توانستیم با یک پیروزی خوب صدرجدول را به نام استقلال نگه داریم و از این به بعد همه چیز دست خودمان است. این بازی های باقی مانده هر کدام حکم یک فینال را دارند و ما باید تلاش کنیم که بدون از دست دادن امتیاز برای قهرمانی استقلال بجنگیم و به امید خدا با تکرار قهرمانی پارسال دل هواداران را شاد کنیم. به نظر من نگه داشتن صدر از رسیدن به آن سخت تر است و من امیدوارم که در این راه موفق باشیم.
*در این مدت سه بار به عنوان بازیکن برتر میدان انتخاب شدی. چه نظری درباره آن داری؟
خب من تمام تلاشم را برای موفقیت تیمم می کنم و لطف مسولان هم شامل حالم می شود که این عنوان را به من می دهند. با این وجود امیدوارم که بتوانم در ادامه هم در تیم مثمر ثمر باشم.
*بعد از گلی که زدی، هواداران استقلال تو را با لقب های خاص تشویق کردند. چه حرفی با آنها داری؟
هواداران استقلال در تمام این سالها لقب های زیادی به من داده اند و همیشه با محبت و لطف شان شرمنده ام کرده اند که همین هم به من دلگرمی داد تا بتوانم روزهای سخت را پشت سر بگذارم. امیدوارم بتوانم این همه لطف شان را جبران کنم.
*ظاهرا اردوی آماده سازی هم در کیش خواهید داشت؟
بله فکر می کنم که بدن بچه ها در این مدت خیلی خسته شده باشد و این اردو بتواند به لحاظ بدنی و هم به لحاظ روحی روانی تیم را شارژ کند و با قدرت بیشتری به ادامه بازی ها برگردیم.
*بازی مقابل ملوان را چطور می بینی؟
تیم ملوان، تیم باریشه ای است و از کادرفنی و بازیکنان خوبی بهره می برد، به نظر من آنها حریف راحتی برای استقلال نیستند و بازی سختی در زمین انزلی خواهیم داشت که امیدوارم آن بازی هم با تلاش بچه ها و تدابیر کادرفنی به برد ما ختم شود و بتوانیم به قهرمانی نزدیک تر شویم.