ملت ایران: ماجرای علیرضا نیکبخت واحدی و محرومیتش از میادین فوتبال به جاهای پیچیده‌ای رسیده است و تلاش او برای بازگشت به میادین همچنان ادامه دارد.

نیکی که سال گذشته را با تیم پیکان در لیگ یک سپری کرده بود در ابتدای فصل با گهر دورود قرارداد بست اما نتوانست مجوز بازی در لیگ را به دست بیاورد و حاشیه‌نشین شد. حالا دو سه هفته‌ای است دوباره بحثبخشش او و بازگشتش به فوتبال باز شده است. مایلی‌کهن مربی جدید گهر او را به تمرینات این تیم فراخوانده و گفته می‌شود با استفاده از ارتباطاتی که دارد قرار است حکم بخشش نیکی را بگیرد.

احتمال بازگشت نیکبخت به پرسپولیس قوت گرفت!

از طرف دیگر، نیکبخت واحدی ظهر امروز به دیدار مدیرعامل باشگاه پرسپولیس رفت. مهاجم سابق تیم فوتبال پرسپولیس ظهر امروز با محمد رویانیان دیدار کرد و چنان که خبرگزاری‌ها مخابره کرده‌اند در این دیدار در خصوص بازگشت نیکبخت واحدی به لیگ برتر صحبت‌هایی انجام شد که رویانیان چراغ سبز خود را به مهاجم سابق تیم ملی کشورمان نشان داد.

به نظر می‌رسید این جلسه نه برای پرسپولیسی شدن نیکبخت بلکه صرفا برای کمک رویانیان به بخشش محرومیت او برگزار شده باشد. اما نیکبخت بعد از این جلسه یک ساعته به خبرنگاران گفت: «جا دارد از نگاه ویژه سردار رویانیان به بحثفوتبال و اینجانب تشکر ویژه‌ای داشته باشم. امروز روز بسیار خوبی برای من بود و امیدوارم که بتوانم دوباره به پرسپولیس کمک کنم!»

با اوضاعی که تیم پرسپولیس دارد و با ترافیک موجود در خط حمله این تیم، بعید است که سرخ‌ها نظری روی نیکبخت داشته باشند اما او با امیدواری از بازگشت به پرسپولیس حرف زده است: «قطعاً به زودی مایلی‌کهن را برای بازگشتم به پرسپولیس در جریان خواهم گذاشت تا انشالله بتوانم دوباره پیراهن قرمز را بپوشم. با توجه به سیاست‌های رویانیان خوشبختانه برای بازی در لیگ برتر جزء سهمیه‌ لیگ برتر محسوب نمی‌شوم و امیدوارم که بتوانم دوباره به روزهای خوب خودم برگردم.»

اما عجیب‌ترین بخش ماجرا جملاتی است که خبرگزاری‌ها از قول رویانیان نقل کرده‌اند. گویا در این دیدار رویانیان به نیکبخت گفته است: «بالاخره شما یکی از بازیکنان باسابقه فوتبال کشورمان هستید و ما هم باشگاهی هستیم که دوست داریم به بازیکنان گذشته خود دوباره میدان دهیم. از همین رو باشگاه پرسپولیس آمادگی دارد شما را برای بازی در این تیم جذب کند…» یعنی مدیرعامل پرسپولیس بعد از اشتباهاتش در خریدهای ابتدای فصل و ترافیکی که از بازیکنان خط حمله ایجاد کرده باز هم بدون نظر سرمربی‌اش بازیکن انتخاب می‌کند! این نکته عجیبی است اما باز هم عجیب‌ترین نکته نیست.

عجیب‌ترین بخش ماجرا آنجاست که نتیجه میدان دادن به بازیکنان گذشته پرسپولیس را با نگاهی به عملکرد مهرزاد معدنچی در این فصل می‌توان به وضوح مشاهده کرد. اما ظاهرا آزمون و خطاهای مدیران پرسپولیس را پایانی نیست. اگر رویانیان قصد دارد همه پرسپولیسی‌های سابق را به یک سر و سامانی برساند بد نیست به ادموند بزیک و نیما نکیسا هم نگاهی خریدارانه بیاندازد چون هنوز برای بازگشت به میادین آماده‌اند. ضمن این‌که محمد برزگر هم از روی تخت بیمارستان آمادگی خودش را اعلام کرده. پس روی او هم می‌توانید حساب کنید.

پرسپولیس به آرامی در حال خروج از بحران نتیجه‌گیری است و شرایط حساس این تیم در حال حاضر بعید است فرصتی برای نیکبخت مهیا کند تا بعد از مدت‌ها دوری از میدان به فرم خوبش برگردد. باید دید در صورت محقق شدن این انتقال واکنش ژوزه چه خواهد بود. فعلا که نیکبخت با اعتماد به نفس خاصی می‌گوید: «محمد رویانیان امروز کار بزرگی را در حق من کرد، من هیچ وقت محبت او را فراموش نمی‌کنم و امیدوارم که در آینده این نگاه او را جبران کنم!»

گل