به گزارش سرویس ورزشی ملت ایران، رقابت های لالیگا جمعه شب با برگزاری یک دیدار از هفته ی بیست و سوم پیگیری می شود.
اوضاع جدول
در پایان هفته ی بیست و و دوم مهمترین اتفاق هفته، قطعا شکست خانگی بارسلونا برابر والنسیا آن هم با حساب سه بر دو بود، که به قیمت از دست دادن صدر جدول برای آنها تمام شد؛ جایی که اتلتیکو مادرید کاملا از این فرصت استفاده کرد و به برد چهار بر صفر برابر سوسیه داد با ۵۷ امتیازی شد و با سه امتیاز بیشتر بالاتر از بارسلونا در صد قرار گرفت. در حالی که رئال مادرید هم در خانه ی بیلبائو متوقف شد و در تعداد امتیاز با بارسلونای ۵۴ امتیازی برابر شدند اما به دلیل تفاضل گل کمتر در رده ی سوم می باشند. اتلتیک بیلبائو که برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان تلاش می کند با یک امتیاز خانگی اش برابر رئال مادرید ۴۳ امتیازی شد و بالاتر از ویارئال ۴۰ امتیازی قرار گرفت. رئال وایادولید، رایو وایکانو و بتیس با کسب ۲۰،۱۷ و ۱۴ امتیاز سه تیم قعرنشین لالیگا تا پایان هفته ی بیست و دوم محسوب می شوند.
دیدارهای مهم هفته
از هفته ی بیست و سوم این رقابت ها در مهمترین دیدارها رئال مادرید در خانه ی ویارئال به جدال این تیم می رود، در حالی که اتلتیکو مادرید صدرنشین به میهمانی تیم پایین جدولی آلمریا و بارسلونا به میهمانی سه ویا می روند.
برترین گلزنان هفته
کریستیانو رونالدو مهاجم پرتغالی رئال مادرید با ۲۲ گل زده(پنج گل از روی نقطه ی پنالتی) در صدر این رده بندی قرار دارد، در حالی که رده ی دوم به دیگو کاستا مهاجم گلزن اتلتیکو مادرید با ۲۰ گل تعلق دارد. گریزمن مهاجم سوسیه داد با ۱۴ گل زده به همراه الکسیس سامچر و پدرو از بارسلونا با ۱۳ و ۱۲ گل به ترتیب رده های سوم تا پنجم را اشغال کردند.
جمعه ۱۸ بهمن(۷ فوریه)
اسپانیول - گرانادا: ساعت ۲۳:۳۰
شنبه ۱۹ بهمن(۸ فوریه)
والنسیا - رئال بتیس: ساعت ۱۸:۳۰
رایو وایکانو - مالاگا: ساعت ۲۰:۳۰
رئال مادرید - ویارئال: ساعت ۲۲:۳۰
یکشنبه ۲۰ بهمن(۹ فوریه)
آلمریا - اتلتیکو مادرید: ساعت ۰۰:۳۰
اوساسونا - ختافه: ساعت ۱۴:۳۰
وایادولید - الچه: ساعت ۱۹:۳۰
سوسیه داد - لوانته: ساعت ۲۱:۳۰
سه ویا - بارسلونا: ساعت ۲۳:۳۰
سه شنبه ۲۲ بهمن(۱۱ فوریه)
سلتاویگو - اتلتیک بیلبائو: ساعت ۰۰:۳۰