ملت ایران: تیم ملی فوتسال ایران که انتظار می رفت حداقل به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند با شکست غیرمنتظره برابر کلمبیا از راهیابی به جمع ۸ تیم برتر جام‌جهانی باز ماند تا ناکامی فوتبال ایران پس از حذف تیم جوانان و ناکامی این تیم در رسیدن به جام‌جهانی کامل شود.
آخرین دیدار از روز نخست مرحله یک‌هشتم نهایی رقابتهای فوتسال جام جهانی ۲۰۱۲ تایلند با شکست ۲ بر یک تیم ملی فوتسال ایران برابر کلمبیا و حذف عجیب این تیم از این رقابتها همراه شد.

در این بازی که از ساعت ۱۷:۳۰ و با قضاوت ایوان شابانوف از روسیه در سالن نیمیبوتر برگزار شد، یفری دوکوئه(۲۹) و آنگلوت کارو(۳۳) برای تیم کلمبیا گل زدند و علی رهنما(۳۴) تک گل ایران را به ثمر رساند.

در این مسابقه توپ و میدان در اختیار شاگردان علی صانعی بود اما مردان سفیدپوش ایران از فرصت‌های خود در نیمه نخست و اوایل نیمه دوم استفاده نکردند تا روی یک اشتباه کلمبیا به گل برتری دست یافت.

پس از این گل خطای حسین طیبی روی دروازه‌بان روسیه باعثشد که داور این بازیکن را از زمین اخراج کند و در زمانیکه تیم ایران ۴ نفره بود، کلمبیا گل دوم را به ثمر رساند.

البته در دقایق پایانی صانعی تیم ایران را ۵ نفره کرد که فقط رهنما موفق شد از موقعیت‌های متوالی که نصیب فوتسالیست‌های ایران شد، استفاده کند تا در نهایت با این باخت تیم ملی فوتسال کشورمان از صعود به مرحله بعدی رقابتها باز بماند.

کلمبیا با این پیروزی، روز چهارشنبه باید در مرحله نیمه نهایی مسابقات به مصاف تیم اوکراین برود که امروز موفق شد برابر ژاپن قهرمان آسیا به پیروزی دست یابد.

برنامه ادامه دیدارهای مرحله یک‌هشتم نهایی رقابتهای فوتسال جام جهانی ۲۰۱۲ تایلند به شرح زیر است:
دوشنبه ۲۲/۰۸ / ۹۱
* بازی شماره ۵: ایتالیا - مصر، ۱۲:۳۰، سالن ناخون راتچاسیما
* بازی شماره ۶: برزیل - پاناما، ساعت ۱۵، سالن ناخون راتچاسیما
* بازی شماره ۷: روسیه - جمهوری چک، ساعت ۱۵، سالن هومارک
* بازی شماره ۸: صربستان - آرژانتین، ساعت ۱۷:۳۰، سالن هومارک

مهر