به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: شرایط درپرسپولیسخوب نیست. بازیکنان به خاطر وصول نشدن مطالباتشان دیروز هم تمرین نکردند و به نظر می رسد این رفتار آنها تا دریافت بدهی ها ادامه داشته باشد. در این میان همه پرسپولیسی ها متضرر می شوند از جمله هواداران.کریم باقریامیدوار است که هر چه سریع تر مشکلات تیمش حل شود.
مصاحبه ی باقری را می توانید در زیر به نقل از ایران ورزشی بخوانید:
۱۰،۱۱ سال پیش و در روزهایی که علی پروین پرسپولیس را برای فصل جدید جمع می کرد و بازیکنان یکی یکی برای ثبت قراردادهایشان به هیات فوتبال می رفتند علی پروین طی مصاحبه ای به ما گفت که «کاش ۱۱ تا کریم باقری داشتم.» اشاره پروین به این دلیل بود که شما از او خواسته بودید به عنوان آخرین نفر پولتان را بدهد اما انگار آن حرف ها و آن رفتارها برای آن موقع بود.
بله یادم هست اما الان…
ببخشید اما با تمرین نکردن مشکلی حل می شود. مثلا سه شنبه که تمرین نکردند چهارشنبه به پولشان رسیدند نرسیدند.
اینکه مشکل حل می شود یا نه را نمی دانم. به هرحال تغییر و تحولاتی صورت گرفته و مدیریت جدید باید از سوی وزارت ورزش حمایت شود. علی آقا به تنهایی نمی تواند مشکلات را به دوش بکشد و باید یک اقدام اساسی صورت گیرد.
اما تیم با تمرین نکردن به مشکل می خورد.
حتما همین طور است اما باید به بازیکنان هم حق بدهید. به هرحال آنها روی قراردادی که بسته اند برنامه ریزی کرده اند و حالا مشکل برایشان به وجود آمده است. وزارت ورزش باید هر چه سریع تر مشکل را حل کند. تمرین نکردن بازیکنان هم یک تصمیم کلی بوده که تیم گرفته و باید به آن احترام گذاشت.
زمان شما هم این مشکلات بود اما…
بله، یادم هست سال ۸۱ که دوباره به پرسپولیس برگشتم همین مشکلات بود و متاسفانه هر سال هم بدتر می شد و بدهی روی بدهی می آمد.
الان تیم شرایط خوبی دارد و این مسائل تاثیر منفی می گذارد.
این مشکلات گریبانگیر پرسپولیس است و آنهایی که صاحب اختیارند باید تصمیم بگیرند و واقعا حیف است که این تماشاگران ناراحت شوند. به هر شکلی شده نباید اجازه دهند که این شرایط خوب از دست برود. به اعتقاد من هم بازیکن حق دارد و هم تماشاگر.
شما امیدوار هستید که تا قبل از بازی با فجر مشکلات حل شود؟
در این یکی، دو روز گذشته که هیچ کس نیامد با بازیکنان حرفی بزند و بعید می دانم در این فاصله کم اتفاقی بیفتد. شاید اگر می آمدند و با بازیکنان حرف می زدند آنها هم قبول می کردند.
البته قبول کنید وقتی مطالباتشان دریافت نمی شود یا ماشین های بدون سند دریافت می کنند به نوعی بی اعتمادی هم به وجود می آورد.
قبول دارم.
شما از بازیکنان نخواستید که بمانند و تمرین کنند؟
نمی توانم از آنها بخواهم. چون من تنها نیستم و از طرفی یکی دو نفر این تصمیم را نگرفتند. تصمیم گروهی بوده که حالا درست یا غلطش به خودشان ارتباط دارد. اگر فکر می کنند کار خوبی کردند به خودشان مربوط می شود و اگر هم اشتباه کرده اند باز هم خودشان می دانند.
ببینید الان ابهامات زیادی وجود دارد. سردار رویانیان میزان بدهی باشگاه در زمان مدیریتش را یک مبلغ اعلام می کند بعد سایت های مختلف چند برابر آن را می گویند. محمد نوری می گوید ۲۵ درصد گرفته اما بلافاصله رویانیان مبلغ دیگری را مطرح می کند و… این علامت سوال ها، هواداران را نگران می کند.
این مساله به باشگاه مربوط می شود. باید یک حسابرس بیاورند و شفاف سازی شود و همه هواداران بدانند که بدهی واقعی پرسپولیس چقدر است. اینطوری همه چیز مشخص می شود.
شما در ابتدا گفتید که علی پروین به تنهایی نمی تواند و…
بله اما از علی آقا می خواهم خیلی شفاف و محکم با وزارت ورزش صحبت کند تا همه تکلیف خودشان را بدانند همین طوری که نمی توان تیم را به حال خود رها کرد. ۵ هفته به پایان مسابقات مانده و ما همچنان شانس رسیدن به قهرمانی را داریم و همانطور که گفتم حیف است این شرایط خوب از دست برود.