به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: ملت ایران: عبدا… ویسی سرمربیاستقلالخوزستان با اینکه می داند تیمش به بازیکنی مثل ایمانمبعلینیاز مبرمی دارد اما بدش نمی آید این بازیکن را به استقلال بدهد. به همین دلیل در واکنش به پیشنهاد استقلالی ها برای جذب مبعلی می گوید: «زمان حضورم در پیکان، امیر قلعه نویی تنها کسی بود که از من حمایت کرد و حالا زمانش رسیده که محبت سرمربی آبی پوشان را جبران کنم.» ویسی به همین دلیل تصمیم دارد به هر صورتی شده برای جبران محبت قلعه نویی و البته کمک به موفقیت نماینده ایران در آسیا، به این استقلال بازیکن بدهد. سرمربی آبی پوشان خوزستانی در رابطه با پیشنهاد استقلال، وضعیت تیمش، بازی با صبا و… صحبت می کند.

قبل از هر چیزی می خواستیم در مورد پیشنهاد استقلال برای جذب ایمان مبعلی صحبت کنیم. قبلا استقلال این پیشنهاد را داد و باشگاه قبول نکرد، این بار هم همان تصمیم را خواهید گرفت یا اینکه موضع تان تغییر کرده؟
هنوز چیزی به صورت رسمی به باشگاه ابلاغ نشده ولی حالا که استقلال به ایمان نیاز دارد، ما هم دریغ نمی‎کنیم. وقتی در پیکان بودم و استعفا دادم، امیر قلعه نویی تنها کسی بود که به من کمک کرد. قلعه نویی یک روز ناهار مرا بیرون دعوت کرد و دلداری ام داد که از استعفا خودداری کنم و به کارم ادامه بدهم. ضمن اینکه حالا وقت آن است که هم محبت قلعه نویی را جبران و هم به فوتبال ایران کمک کنم. استقلال در لیگ قهرمانان آسیا حکم تیم ملی را دارد و باید به این تیم کمک کنیم تا موفق باشد. نه تنها استقلال که هر نماینده دیگر ایران در لیگ قهرمانان هم بازیکن بخواهد، کمک می کنیم.
پس اگر استقلال پیشنهادش را به صورت رسمی به باشگاه ارسال کند، با آن موافقت می شود؟
من هیچ مخالفتی ندارم و دوست دارم به قلعه نویی و استقلال کمک کنم. با توجه به اینکه الان در جایگاهی نیستیم که خطر سقوط تهدیدمان کند، فکر می کنم باشگاه هم مخالفتی نداشته باشد چون ایمان مبعلی هم به تیم کمک زیادی کرد که با این کار می توانیم به گونه ای جواب تلاش هایش را بدهیم.
اما هنوز بازی های سختی باقی مانده. مثلا بازی با صبای قم که این روزها دارد خوب کار می کند.
بازی های آخر فصل رفته رفته سخت تر می شود. شما به بازی های هفته گذشته که کم گل بود، نگاه کنید. حساسیت مسابقات در عضله بازیکنان و مغز مربیان هم اثر می گذارد! در همین ارتباط، بازی ما با صبای قم هم حساس است. هر تیمی که بتواند در این مسابقه امتیاز بگیرد، جایگاهش را در لیگ برتر تثبیت می کند. این مسابقه برای ما اهمیت زیادی دارد ولی از یک طرف هم خیالمان راحت است چون در خانه حریف راحت تر بازی می کنیم.
از اینکه مقابل تیم سابق تان بازی می کنید، چه حسی دارید؟
من از شهر قم و دوران حضورم در تیم صبا خاطرات خوبی دارم. مردم قم همیشه به من لطف دارند. من از صبا جدا شدم ولی انگار با این تیم هستم چون مدام با دوستانم در تماسم. من هیچ وقت صبا را فراموش نمی کنم ولی این بار در قامت سرمربی استقلال خوزستان باید به مصاف صبا بروم و روی کار خودم تمرکز کردم.
به هر حال این بازی، اهمیت زیادی برای ۲ تیم دارد.
بله، هر تیمی در این بازی برنده شود، در لیگ برتر می ماند. البته یک امتیاز هم برای ما از این بازی زیاد است! یعنی کسب یک امتیاز هم برای ما خوب است ولی کسب سه امتیاز، خیالمان را راحت می کند.
حتما شنیدید که دراگان اسکوچیچ سرمربی ملوان انزلی چه صحبتی در مورد شما داشته. او گفته «زندگی ویسی واقعا شبیه یک مربی است و دوست دارد پیشرفت کند. احساس خوبی نسبت به او دارم» …
بله، بعد از بازی تیم ما با ملوان، اسکوچیچ به من گفت شما تنها تیمی بودید که مجبور شدیم در دیدار با آن، پنج، شش بار شیوه بازی خودمان را عوض کنیم. صحبت های اسکوچیچ مایه افتخار است و اعتماد به نفسم را بیشتر می کند. من با اسکوچیچ صحبت کردم و از او خواستم اگر می شود ارتباطی برقرار کند تا تمرین یکی از تیم های اروپایی را از نزدیک ببینم. من دوست داشتم تمرین ملوان را هم ببینم و از آن نُت برداری کنم. البته اگر یک درصد هم سر تمرین این تیم می رفتم خرده می گرفتند ولی من می دانم کار این مربی چطور است. حتی دوست داشتم به تمرینات سایپا که فیرات سرمربی آن است هم بروم. من حتی با فیرات هم صحبت کردم که اگر می تواند کاری کند به تمرین یکی از تیم های اروپایی بروم. او هم قول داد در اولین فرصت این کار را انجام دهد.
ظاهرا قرار است در تمرینات دورتموند حضور داشته باشید.
یورگن کلوپ مربی جوانی است که نحوه بازی تیمش را دوست دارم. او خیلی با بازیکنانش صمیمانه برخورد می کند. از طریق یکی از دوستانم با این باشگاه در ارتباط هستم و به احتمال زیاد بعد از تعطیلی لیگ برتر در فروردین ماه راهی آلمان خواهم شد.