به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: ماجرا از چند هفته پیش کلید خورد، ماجرای اختلافکروشو امیر قلعه نویی. پس از پیوستن جواد نکونام به الکویت بود که امیر قلعه نویی در مصاحبه ای با کنایه گفت: «برخی بازیکنان به جای مشورت با او، با سرمربیتیم ملیبرای پیوستن به تیم های عربی مشورت کردند» مشخص بود که منظور امیر، جواد نکونام است که رابطه بسیار خوبی هم با کروش دارد اما بعدتر مشخص شد منظور اصلی قلعه نویی، پژمان منتظری بود که گفته می شود برای پیوستن به ام الصلال قطر با امید نمازی و کروش مشورت کرده و آنها هم در این باره نظر مثبتی داشته اند. این ماجرا سبب شده نگاه ها به سمت سرمربی تیم ملی دوخته شود. کنایه های قلعه نویی این نکته را می رساند که کروش، واسطه حضور ملی پوشان ایرانی در لیگ های عربی است و آن وقت این سوال تکراری پیش می آید که چرا کروش باید این واسطه گری را انجام دهد؟ جواب این بود که شاید دلیل اصلی، تاریخ پایان لیگ ستارگان قطر است. جوابی که خیلی ها تاییدش کردند اما کارلوس کروش نه.
در ابتدا اینطور به گوش کروش رسید که لیگ قطر ۲۷ فروردین ماه به پایان می رسد و تیم های الاهلی و ام الصلال که مجتبی جباری و پژمان منتظری را در اختیار دارند، پس از آن درگیر هیچ تورنمنت آسیایی نیستند. برای کروش خوشحال کننده بود که بداند و مطمئن شود که این بازیکنان به علاوه نکونام که گفته بود فقط برای ۴ ماه از استقلال دور خواهد شد، به راحتی می توانند تیم ملی را در اردوی اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت ماه همراهی کنند.
این موضوعی بود که حتی قلعه نویی هم مقابل دوربین های تلویزیونی آن را تأیید کرد اما کروش در نشست چند روز قبل خود به شدت آن را نفی و تاکید کرد که حضور ملی پوشان ایرانی در لیگ های عربی به فوتبال آنها ضربه می زند و از این بابت به هیچ وجه خوشحال نیست. به نظر می رسد این فرضیه که پای کروش در انتقال بازیکنان ایرانی به لیگ های عربی به ویژه قطر در میان است، چندان پایه و اساسی ندارد به خصوص وقتی یک موضوع مهم که از چشم ایرانی ها دورمانده را به یاد بیاوریم و آن هم اینکه لیگ ستارگان قطر در فروردین ماه تمام می شود اما اگر قطری ها بخواهند رسم چندین ساله فوتبال خود را بجا بیاورند، در اردیبهشت ماه سال آینده، جام امیر قطر برگزار خواهد شد و تیم های قطری تا پایان این ماه درگیر این جام خواهند بود.
از قطر خبر می رسد قرار است امسال، جام امیر در این کشور برگزار شود، با حضور تمام تیم ها و تمام بازیکنان ریز و درشت شان. یعنی اینکه پژمان منتظری و مجتبی جباری باید در ترکیب الاهلی بمانند و تیم های شان را در این جام همراهی کنند. این نکته ای است که چندان به مذاق کروش خوش نیامده و باعثشده تا او از مسوولان فدراسیون فوتبال درخواست جدیدی داشته باشد. درخواستی برای آزاد شدن این دو بازیکن مهم تیم ملی در اواخر فروردین ماه و پیوستن به اردویی که قرار است در اروپا برگزار شود.
گفته می شود فدراسیون فوتبال ایران با فدراسیون قطر مذاکره کرده تا این دو بازیکن پس از پایان لیگ، مجوز حضور در تیم ملی را بگیرند. علی کفاشیان از حل این مشکل خبر داده و می گوید: «با رییس فدراسیون قطر در خصوص مجتبی جباری و پژمان منتظری صحبت کردم که امیدوارم بعد از لیگ قطر جباری و منتظری در اردوی تیم ملی حاضر شوند. قرار شده اگر ممکن باشد، این بازیکنان در کاپ قطر که بعد از مسابقات لیگ این کشور برگزار می شود، شرکت نکنند.»
کفاشیان با قاطعیت از موافقت فدراسیون فوتبال قطر صحبت می کند اما به نظر نمی رسد باشگاه های الاهلی و ام الصلال به این راحتی ها رضایت بدهند که در یک جام مهم، این دو بازیکن کلیدی شان را در اختیار نداشته باشند. این معضل، معضل جدیدی است برای تیم ملی و کروش در راه آماده سازی. بازیکنانی که با انتقال به قطر، دیگر همراه استقلال در لیگ قهرمانان نخواهند بود اما حالا باید تا اواسط اردیبهشت ماه در جام امیر قطر بازی کنند. البته در صورتی که فدراسیون نتواند رضایت آنها را از باشگاه های شان بگیرد