به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران:علنی شدن تمایل آبی پوشان تهرانی برای جذب ایمان مبعلی، بازیکن اسبق همین تیم توسط امیر قلعه نویی، باعثشد تا حضور این بازیکن در اردوگاه آسیایی استقلال جدی تر از قبل شود. ایمان که این روزها در هم نام اهوازی استقلال توپ می زند، تمایل زیادی برای حضور در جمع شاگردان قلعه نویی دارد، این بازیکن در خصوص شرایط تیم فعلی خود و بحثحضور در استقلال تهران، گفت و گویی را انجام داده که می خوانید:
*وضعیت استقلال اهواز را چطور می بینی؟
خب شکر خدا وضعیت بدی نداریم، البته هر چه به پایان بازی ها نزدیک تر می شویم، حساسیت آن بیشتر می شود و چه تیم ها بالای جدول و چه تیم های در خطر سقوط تلاش بیشتری برای جمع آوری امتیازات می کنند. خب ما هم در میانه جدول هستیم و به هر حال خطر سقوط روی کاغذ تیم را تهدید می کند وی امسال با تمام بدشانسی ها، مصدومیت ها، کم تجربگی بازیکنان و البته بدشانسی های زیاد در داوری، خوب فوتبال بازی کردیم و هرگز به ضدفوتبال رو نیاوردیم. البته خوشحالم که امتیازات بدی هم با این همه مشکلات در این فصل نگرفتیم و الان هم شرایط بدی در جدول نداریم.
*حضور ویسی چقدر به روند شما کمک کرد؟
البته در سیستم ایشان خبری از ترس برای گل نخوردن یا از دست دادن امتیاز نیست و تیم های شان همیشه تا آخرین دقایق فوتبال واقعی خود را ارائه می دهند و ما همین روند را امسال در استقلال اهواز داشتیم و حضور این مربی روی نیمکت خیلی به ما کمک کرد.
*شرایط خودت را چطور می بینی؟
شکر خدا امسال سال خوبی را در اهواز داشتم و طوری کار کردم که حالا کادرفنی از عملکردم رضایت دارند. در این فصل، بجز یک بازی که محروم بودم، در تمام بازی ها به میدان رفتم و خوشحالم که نمره منفی در کارنامه امسالم ننشست.
*امیر قلعه نویی چندی پیش از بحثحضور تو در استقلال صحبت کرد و خودت هم قبلا گفته بودی به حضور در این تیم علاقه داری، این مسئله را چطور ارزیابی می کنی؟
البته یک سری صحبت هایی مطرح شده است تا من بتوانم در آسیا به استقلال کمک کنم و برای این هم، منتظر رسیدن استعلام فدراسیون آسیا هستیم و اگر منع قانونی وجود نداشته باشد، دوست دارم دوباره در استقلال حضور داشته باشم و کار با امیرخان را هم تجربه کنم. باز هم نباید از حق بگذریم که آقای ویسی هم لطف داشتند و با بحثحضورم در استقلال موافقت کردند و اگر منع قانونی وجود نداشته باشد، در آسیا به استقلال کمک خواهم کرد.
*پیش تر از این، در نیم فصل هم می خواستی به استقلال بروی که در نهایت به جایی نرسید.
بله آن زمان هم صحبت هایی را انجام داده بودیم ولی باشگاه استقلال اهواز با این مسئله موافقت نکرد و اعلام شد که این تیم به من احتیاج دارد و من هم به خاطر اینکه همیشه سعی کردم تفکر حرفه ای داشته باشم، با اینکه در ابتدا ناراحت شدم، سعی کردم تمام تمرکزم را روی تیمم بگذارم و خوشحالم که توانستم رضایت آقای ویسی و کادرفنی را جلب کنم.
*با این همه اگر منع قانونی نباشد، از چه زمانی تو را در استقلال خواهیم دید؟
با صحبت هایی که انجام دادیم، وقتی لیگ به پایان برسد، با توجه به پایان قراردادم با استقلال اهواز تا آن زمان، به استقلال می آیم و اگر قسمت باشد، دوست دارم با آقای قلعه نویی کار کنم و در تیم محبوبم حضور داشته باشم.
*شرایط استقلال تهران را چطور می بینی؟
همه ما می دانیم که استقلال تا همین جای کار با چه مشکلاتی به اینجا رسیده است. آنها در اوج ترافیک بازی های امسال، مصدوم داشتند، بازیکنان شان را از دست دادند و با اینکه در بعضی بازی ها با ۱۳،۱۴ بازیکن به اردو می رفتند و ۲،۳ بازیکن روی نیمکت داشتند، در دوجام حذفی و لیگ مدعی هستند و این نشان می دهد که استقلال چه تیم بزرگی است و چه سرمربی بزرگی دارد. من در جریان مشکلات استقلال هستم و رسیدن با این جایگاه با این شرایط واقعا جای تقدیر دارد.
*حضور در آسیا را چطور می بینی؟
خب استقلال همیشه هدفش قهرمانی بوده و این اصلا در ذات تیم های امیرخان هم وجود دارد. من فکر می کنم اگر استقلال امسال با فینال برود هم نباید تعجب کرد، چرا که این تیم توانایی ها و پتانسیل بالایی دارد و می تواند به این مهم نیز دست پیدا کند. اصلا خدا را چه دیدی؟ شاید قسمت شد امسال در فینال آسیا با استقلال باشم.
*گروه استقلال در آسیا سخت است یا آسان؟
من هر سه هم گروه استقلال را می شناسم و حتی روبروی الجزیره هم زیاد بازی کرده ام. این تیم ها، همه قوی هستند و بازی با آنها سخت است ولی به نظرم استقلال از همه آنها یک سر و گردن بالاتر است و نمی توان صعود از این گروه را برای این استقلال خیلی هم سخت دانست.
*هواداران استقلال از بحثحضورت در استقلال استقبال خوبی کرده اند، چه نظری در این باره داری؟
من واقعا ممنون این عزیزان هستم و امیدوارم بالاخره این اتفاق بیفتد که بتوانم امسال در کنار آنها باشم و با تمام وجودم برای استقلال به میدان بروم.