ملت ایران: لیگ برتر باشگاه‌های ایران - جام خلیج‌فارس

دوره دوازدهم - هفته چهاردهم

پرسپولیس تهران - پیکان تهران

چهارشنبه ۱۰ آبان ۹۱ - ساعت ۱۷:۴۵

ورزشگاه آزادی تهران

تماشاگر: هشت هزار نفر

داور: سعید مظفری‌زاده

اخطار: نادر احمدی(پیکان)

پرسپولیس تهران: نیلسون - حسین ماهینی - سیدجلال حسینی - محسن بنگر - علیرضا نورمحمدی - امیرحسین فشنگچی - میثم نقی‌زاده - مهدی مهدوی‌کیا - محمد نوری(سامان آقازمانی در دقیقه ۷۹) - هادی نوروزی(محمد قاضی در دقیقه ۷۰) - کریم انصاری‌فرد(جواد کاظمیان در دقیقه ۷۴)

سرمربی: مانوئل خوزه

پیکان تهران: فابیو دوسانتوس - سیدمحمد مهدی‌زاده - نادر احمدی - ژوسیلی فریرا - امیر میربزرگی - رضا معقولی - صادق گشنی - روح‌الله سلطانی - حسین حسینی - محمدرضا طهماسبی، سجاد فیض الهی

سرمربی: عبدالله ویسی

شرح بازی:

پرسپولیس و پیکان همسایگان رده سیزدهم و چهاردهم در شرایطی که نیاز مبرم به سه امتیاز این دیدار داشتند در میان استقبال کم‌تعداد اما گرم هواداران قرمزپوش برابر هم صف‌آرایی کردند. شاگردان مانوئل ژوزه با پاس‌های تک ضرب و هماهنگ در میانه زمین شاگردان ویسی را در زمین خودشان نگه داشتند تا بتوانند با فرصت‌طلبی کریم انصاری‌فرد و استارت‌های امیرحسین فشنگچی که از خط هافبک به عنوان مهاجم کاذب به خط حمله اضافه می‌شد شکل می‌گرفت.

شاگردان مانوئل ژوزه با بازی‌سازی محمد نوری و مهدی مهدوی‌کیا عرصه را بر پیکانی‌ها تنگ و تنگ‌تر کردند تا اینکه پاس عرضی و دقیق نوری را کریم انصاری‌فرد را به عنوان اولین گل وارد دروازه تیم پیکان کرد. ارتش سرخ پایتخت که با این گل روحیه دوچندانی گرفته بود با ارسال‌های مواج از جناح راست دوباره عزم دروازه پیکان را کردند که توانستند با سانتر مهدوی‌کیا و سرزنی نورمحمدی دروازه شاگردان گواردیولای وطنی را برای بار دوم باز کنند.

پرسپولیس گرچه در نیمه دوم چهار گل زد و بر بازی حام بوده است اما نباید فراموش کرد که درخشش نیلسون نیز در این نتیجه رویائی بسیار تاثیرگذار بود چراکه او در بسیاری از صحنه ها واکنش های زیبائی نشان داد و مانع از فرو ریختن دروازه پرسپولیس شد.

دقایق کلیدی:

۲۳ - شوت بغل پا و فنی ژوسلی فریرا را نیلسون دروازه‌بان پرسپولیس دفع کرد.

۳۳ - شوت سرکش مهدی مهدوی‌کیا به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

۷۲ - شاگردان ویسی پس از حملات مکرر پرسپولیس توانستند روی یک ضربه کرنر یک موقعیت خطرناک روی دروازه نیلسون ایجاد کنند که ضربه آبی پوشان با فاصله بسیار کم به بیرون رفت.

۷۷ - ضربه سرر فوق العاده سجاد فیض الهی با سوپرواکنش نیلسون راهی بیرون شد.

۸۷ - شوت زیبا و سرکش ایمان مبعلی از پشت محوطه جریمه با واکنش عالی نیلسون روبرو شد تا پیکان همچنان در حسرت گل بماند.

شرح گل‌ها:

۱-۰ پرسپولیس: پاس عرضی محمد نوری در پشت محوطه جریمه پیکان با شوت کریم انصاری‌فرد به تور دروازه پیکان چسبید.

۲-۰ پرسپولیس: کرنر ارسالی مهدوی‌کیا در روی نقطه پنالتی تیم پیکان با ضربه سر نورمحمدی در قعر دروازه جای گرفت.

۳-۰ پرسپولیس: کریم انصاریفرد در محوطه جریمه صاحب توپ شد و توانست با یک ضربه زیبا توپ را وارد دروازه سازد.

۴-۰ پرسپولیس: مهدوی کیا روی یک ضد حمله توانست انصاریفرد را که در عمق حرکت کرده بود صاحب توپ نماید تا بدین صورت انصاریفرد هت تریک کند.

۵-۰ پرسپولیس: انصاریفرد توانست در محوطه جریمه یک سانتر زیبا انجام دهد تا محمد نوری پنجمین گل پرسپولیس را به ثمر برساند.

۶-۰ پرسپولیس: جواد کاظمیان روی یک ضد حمله ماهینی را که از سمت چپ فرار کرده بود صاحب توپ کرد و این بازیکن نیز یک پاس عرضی زیبا برای قاضی صادر کرد تا پیکان نیز شش تائی گردد.

بهترین بازیکن:

بدون تردید مهدوی کیا پا به سن گذاشته امروز برترین بازیکن میدان بود. او امروز دو پاس گل داد و یک بازی بی نقص را انجام داد. در میان پاس های اشتباهی که بسیاری از بازیکنان رد و بدل می کردند، پاس های دقیق و کم اشتباه مهدوی کیا بسیار چشمگیر بود.

با این وجود باید از انصاریفرد و نیلسون تقدیر کرد که هرکدام به نوبه خود درخشیدند و در رقم زدن این نتیجه نقشی فوق العاده داشتند.

نکته ویژه:

کروش که پس از بیانیه ویژه و شدید الحن خود در واکنش به مصاحبه های اخیر مانوئل ژوزه در ورزشگاه آزادی حضور یافت و شاهد درخشش هموطن خود بود.

پرسپولیس با این پیروزی توانست یک صعود سه پله ای در جدول رده بندی انجام دهد و به آینده بیش از پیش امیدوار شد.