۱ - تمارض در فوتبال

ملت ایران:در هر رشته ورزشی تمارض بازیکنان جز ناجوانمردی چیز دیگری به حساب نمی آید و در واقع گول زدن داور محسوب می شود.

۲ - فوتبال دفاعی

هواداران تمایل دارند تا در فوتبال بیشتر شاهد باز شدن دروازه ها باشند و بازی تدافعی در فوتبال برایشان خسته کننده است.

۳ - پرداخت هزینه های بالا برای انتقال

نقل و انتقالات با هزینه های بالا باعثمی شود تا یک تیم به یک مرکز تجاری تبدیل شود، ‌ از این رو هواداران مخالف انتقالات با هزینه های گزاف هستند.

۴ - سپ بلاتر

البته هدف هواداران ناراحت کردن سپ بلاتر رئیس فیفا نیست اما به نظر آنها بدون بلاتر اوضاع فوتبال آرام می گیرد و جامعه فوتبال بدون او یک نفس آرام خواهد کشید.

۵ - مجازات به خاطر شادی کردن

شادی بازیکنان پس از زدن گل به روش های متفاوت جذابیت خاصی دارد که بدون آن رقابت های فوتبالی خسته کننده است. شادی شخصی، ‌ فقط برای تیم نیست بلکه برای تمامی هواداران است اما با دریافت کارت زرد شادی تبدیل به ناراحتی می شود.

۶ - پول برای بلیط

البته در هر ورزشی خریدن بلیط کمی سخت است به خصوص اینکه قیمت بلیط ها رو به افزایش می باشد. اگر دیدن مسابقات مجانی و یا حداقل خرید بلیط ارزان تر بود، ‌تماشای مسابقه برای هواداران لذت بخش تر می شد.

۷ - جدل با داور

زمانیکه بازیکنان با داور وارد بحثمی شوند، ‌جو بازی را به هم می ریزند و باعثگسترش انرژی منفی در زمین می شود. در فوتبال هر کس باید کار خودش را انجام دهد، بازیکن بازی کند و داور قضاوت!‌

۸ - فساد مالی

پای فساد مالی که به بازیها کشیده می شود، ‌جذابیت را از آن می رباید. پس چه بهتر که فساد مالی از تیم ها و مسابقات حذف شود، تا هواداران شاهد بازی زیباتری باشند.

۹ - تماشاگرنما

تصور یک بازی زیبا بدون هواداران نا آرام بسیار خوب است. ورزش نباید هرگز به میدان جنگ تبدیل شود. مانند اتفاقی که در مصر افتاد و در نتیجه آن بیش از ۷۰ نفر کشته شدند.

۱۰ - داوری غیر منصفانه

مسئولان باید اجازه دهند تا از تکنولوژی برای کمک به داور استفاده شود در اینصورت درگیری بازیکنان با داور در زمین کاهش خواهد یافت و داور با اطمینان بیشتری قضاوت می کند.

۱۱ - تبانی در رقابتها

جنجالهای کالچو پولی و تبانی در رقابتهای ترکیه و کره معنای حقیقی فوتبال را از بین برد. تصور کنید اگر افرادی همچون «لوچانو موجی» در فوتبال افتضاح به بار نمی آوردند، ‌ اکنون این ورزش پاک تر و صادقانه تر دنبال می شد.

۱۲ - نژادپرستی

نه فقط در فوتبال بلکه اگر در جهان نژادپرستی از بین می رفت، ‌همه چیز بهتر بود. جنجالهای اخیر «جان تری» و «لوئیس سوارز» مشکلاتی در فوتبال به بار آورد که بیشتر گریبانگیر خودشان شد. در سراسر اروپا بازیکنان رنگین پوست از نژادپرستی رنج می برند اما مسئولان فکر اساسی برای از بین بردن این معضل نمی کنند.

۱۳ - رسوایی مربوط به بازیکنان

خبرنگاران منتظرند تا سوژه ای از زندگی شخصی بازیکنان پیدا و آن را منتشر کنند. پس بازیکنان باید مراقب رفتارهای خود باشند تا سوژه آنها نشوند.

۱۴ - رقابت های دوستانه ملی

هواداران می گویند رقابت های دوستانه ملی باید در ماه آگوست کنسل شود چرا که در این فصل بازیکنان تاپ تعداد زیادی بازی انجام دادند و انجام رقابتهای دوستانه در تیم ملی به نفع آنها نیست. همانطور که شاهد مصدومیت های شدید ستاره های بسیاری در این ماه بودیم.

فوتبال آنلاین