ملت ایران:پرسپولیس در طول تعطیلات دو هفته‌ای لیگ بدون ۱۰ بازیکن خود تمرین کرد و دو بازی تدارکاتی هم انجام داد.

از تمرین امروز، ملی‌پوشان به اردو برگشته و کنار تیم بودند. البته عده‌ای تمرین کردند و عده‌ای دیگر کارهای سبک انجام دادند اما سوال اساسی اینجاست که تا روز مسایقه با راه‌آهن که دور هم نیست کدام یکی از این ملی‌پوشان می‌توانند خودشان را به ترکیب اصلی تحمیل کنند؟

ژوزه که سابقه نیمکت‌نشین کردن ملی‌پوشان را بعد از اردوهای بلندمدت تیم ملی در بازی با داماش نشان داده شاید می‌توانست این بار هم سورپرایزهای دیگری برای هواداران پرسپولیس داشته باشد اما این بار دست او کمی بسته است. پیرمرد پرتغالی سه چهار روز پیش در جریان یکی از تمرینات تیمش به جوان‌ها و نفرات حاضر در تیم امیدواری داد که به هیچ وجه به نام‌ها توجه نمی‌کند و هر کس بهتر تمرین کند مقابل راه‌آهن بازی خواهد کرد.

مانوئل در آخرین بازی‌های رسمی تیمش از قاضی و انصاری‌فرد به صورت نصفه و نیمه استفاده کرده اما به سبب اخراج کریمی، نوری یکی از گزینه‌های اصلی است. در این بین سیدجلال، پولادی و ماهینی هم که جزو نفرات اصلی مانوئل هستند و شاید دست پیرمرد برای سورپرایز کردن خالی به نظر بیاید.

شاید تنها نقطه‌ای که می‌توانست برای ملی‌پوشان و هواداران شگفتی داشته باشد خط حمله بود که مثلا مانوئل از نفراتی مثل کاظمیان و نوروزی در کنار زاید یا غلامرضا رضایی استفاده کند. اما زاید هنوز برنگشته و رضایی تازه تمرینات گروهی‌اش را آغاز کرده است.

بنابراین مانوئل چاره‌ای ندارد تا از قاضی یا انصاری‌فرد در ترکیب اصلی‌اش استفاده کند مگر اینکه او واقعا بخواهد به نفراتی که در تمرینات و بازی‌های تدارکاتی حضوری فعال داشته‌اند بازی بدهد و ترکیب را نسبت به آنچه پیش‌بینی می‌شود کن فیکن کند!

گل