ملت ایران: محبوب ترین بازیکن جهان با رای کاربران سایت فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار انتخاب می شود. از قاره آسیا ۲۷ بازیکن برای کسب این عنوان کاندید شده اند که مهدی مهدوی کیا، سید مهدی رحمتی و محرم نویدکیا کاپیتان های پرسپولیس، استقلال و سپاهان در فهرست اولیه حضور دارند.

3 ایرانی جزء محبوب‌ترین فوتبالیست‌های جهان

این رای گیری دو مرحله دارد: مرحله اول از امروز آغاز شده و تا ۱۰ آذر ادامه دارد. ۵ بازیکن با بیشترین رای از قاره های آفریقا، آسیا، آمریکای شمالی به همراه ۸ بازیکن از اروپا و آمریکای جنوبی و یک بازیکن از اقیانوسیه مرحله دوم راه می یابند تا از بین این ۳۲ بازیکن محبوب ترین بازیکن جهان انتخاب شود. رای گیری برای این مرحله نیز از ۱۱ آذر آغاز و تا ۱۴ دی ادامه می یابد و در نهایت نتیجه نهایی این رای گیری اینترنتی اعلام می شود.

گفتنی است انتخاب محبوب ترین بازیکن جهان از سال ۲۰۰۶ در دستور کار این فدراسیون قرار گرفت. در دو سال اول هیچ بازیکنی از ایران در این فهرست حضور نداشت. اما از سال ۲۰۰۸ به بعد بازیکنانی مثل علیرضا نیکبخت واحدی، علی کریمی، کریم باقری، فرهاد مجیدی و مهدی مهدوی کیا در فهرست کاندیداها حضور داشتند که مجیدی در سال ۲۰۱۰ این عنوان را بدست آورد. سال گذشته علی کریمی و فرهاد مجیدی از ایران در این فهرست حضور داشتند که به دلیل تخلف کاربران ایرانی و آرا بیش از حدی که به این دو نفر داده شد، فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار نام این دو بازیکن را از فهرست خارج و آرای آنها را باطل کرد.

برای شرکت در این نظرسنجی به این URL زیر مراجعه نمایید:

خبرآنلاین