به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: آخرین بازی هفته بیست و پنجم که فردا ساعت ۵ عصر در ازادی برگزار می شود قطعا یکی از حساس ترین تقابل هایپرسپولیسوسپاهاندر چند فصل اخیر است. دو تیم با وضعیتی کاملا متفاوت رو در روی هم قرار می گیرند. پرسپولیس که در ابتدای نیم فصل امید اول قهرمانی بود و خیلی ها تصور می کردند سرانجام پس از پنج فصل ناکامی این تیم میتواند جام سیزدهم را در آغوش بکشد حالا تنها یک گام تا سقوط ازاد فاصله دارد. آرایش جدول به گونه ای است که در صورت ناکامی در چند بازی پیش رو قرمزها حتی جواز حضور درلیگ قهرمانانسال اینده را هم کسب نمی کنند و این یعنی یک فاجعه تمام عیار برای دایی و شاگردانش.
آخرین پیروزی پرسپولیس به بازی به ملوان مربوط می شد. وقتی آنها در انزلی پیروز شدند خیلی ها تصور می کردند دایی به این سادگی ها دیگر خانه شماره یک را از دست نمی دهد اما بازی در ۵ باز ی متوالی در لیگ برتر و جام حذفی، انها سه بار طعم باخت را چشیدند و دو بار مساوی کردند. اگر امتیازی حساب کنیم از ۱۵ امتیاز ممکن تنها ۲ امتیاز کاسب بودند. البته بازی اخر، حذفی بود و عوض سه امتیاز، یک جام پرید!
اما در این سو سپاهان که در روزگار اوج پرسپولیس، مرتب مساوی می کرد و نا امید کننده ظاهر میشد در ۶ باز ی گذشته اش ۵ بار طعم برد را چشیده و با آس های جوانی که کرانچار رو کرده هم اینک خودش را یکی از مدعیان اصلی جام معرفی کرده است. مهدی شریفی مهاجم جوان این تیم در شش بازی گذشته امار خیره کننده ۷ گل زده را دارد. فردا این مهاجم جوان برای نخستین بار در زندگی اش در ازادی به صورت ثابت بازی می کند و درخشش می تواند به معنای دعوت احتمالی اش به اردوی تیم ملی باشد. البته علی کریمی هم دیگر جوان سپاهان است که کرانچار او را به عنوان یکی از پدیده های لیگ سیزدهم معرفی کرده است. اگر این بازیکنان جوان اسیر جو ازادی و تماشاگران احتمالا پر تعداد پرسپولیس نشوند، سپاهان قادر است به خواسته اش برسد.
یا ببر یا با جام وداع کن
علی دایی می داند تا امروز به اندازه کافی امتیاز از دست داده از این رو اگر می خواهند قهرمان شوند چاره ای ندارند جز پیروزی در بازی فردا. در این سو کرانچار عنوان کرده حتی تک امتیاز این بازی خارج از خانه هم تیم او را در کورس نگه می دارد اما باختن هر یک از دو تیم در این بازی علاوه بر از دست دادن سه امتیاز از لحاظ روحی و روانی می تواند عواقب جبران ناپذیزی برای آنان داشته باشد. مخصوصا پرسپولیس که اگر ببازد شاید برای نخستین بار هوادارنش در ازادی از دایی بخواهند که این تیم را رها کند. نگاهی گذرا به تاریخ قرمزها می گوید که طرفداران این تیم در چنین وضعیتی با هیچ کس رو در بایستی ندارند از این رو اگر دایی نمی خواهد چنین شعاری را بشنود مجبور است بر دوز شهامتش بیافزاید. با توجه به اینکه سپاهان از تساوی هم بدش نمی آید، اگر پرسپولیس قصد پیروزی دارد باید از همان ابتدای بازی هجومی کار را پیش ببرد. اما اگر دایی به مثابه خیلی از بازی های گذشته بخواهد نیمه اول را قربانی کند و تنها در نیمه دوم کمی جسورانه تر کار کند ان وقت شاید سپاهان همانند گسترش فولاد، پرسپولیس را غافلگیر کند. قرمزها برای این بازی ۴ غایب سرشناس یعنی محمد نوری، پیام صادقیان، مهرداد کفشگری و امید عالیشاه را دارد که هریک به دلایل مختلف این بازی را از دست داده اند و شاید این امر کار را برای علی دایی و تیمش سخت تر از گذشته کند. اما گوش هیچ هواداری به این حرف ها بدهکار نیست. چوب خط دایی پر شده و اگر نصف تیمش هم نباشند او محکوم به پیروزی است.
بوی انتقام
بازی رفت دو تیم با وجود اینکه با نتیجه دو بر صفر به نفع سپاهان به پایان رسید اما قرمزها اعتقاد دارند اگر هر داوری به غیر از محسن قهرمانی آن پیکار را سوت میزد قطعا شاگردان کرانچار زور بردن آنها را نداشتند. با اشتباه محسن قهرمانی در آن بازی پرسپولیس در همان دقایق نخست ده نفره شد و با یک ضربه پنالتی عقب افتاد به گونه ای که دیگر توان بازگشت به بازی را پیدا نکرد. از این رو علیرضا فغانی برای قضاوت این بازی و دور ماندن از تهمت های احتمالی روز بسیار مشکلی را پیش رو دارد. از سوی دیگر پرسپولیس به غیر از بازی رفت، بازی فینال جام حذفی را هم فصل قبل به سپاهان در ازادی واگذار کرد و همین دو باخت موجب شده قرمزها انگیزه زیادی برای شکست دادن سپاهان داشته باشند. با این وجود کرانچار نشان داده هنر بازی کردن مقابل سرخابی ها را در پایتخت داراست. در دو فصل اخیر او تنها یک بار در ازادی باخته و آن هم بازی برگشت فصل قبل با پرسپولیس بود که هادی نوروزی در ثانیه های پایانی بازی موفق شد تیر خلاص را بر پیکر سپاهان شلیک کند.
ترکیب احتمالی دو تیم
پرسپولیس:نیلسون جونیور، علیرضا نورمحمدی، محسن بنگر، سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، قاسم دهنوی، رضا حقیقی، حمیدرضا علی عسگری، محمدرضا خلعتبری، محسن مسلمان و محمد عباس زاده
سپاهان:رحمان احمدی، علی حمودی، هادی عقیلی، شجاع خلیل زاده، احسان حاج صفی، امید ابراهیمی، اروین بولکو، علی کریمی، حسین پاپی، سرجیو فن دایک و مهدی شریفی