سرویس ورزشی ملت ایران:«نحوه پنالتی زدن پرسپولیسی ها بودار بوده!» ادعایی که عملکرد سوشا مکانی را در بازی باپرسپولیسزیر سوال برد و درخشش در این میدان را لوثکرد.
یک استراتژی نرم برای مصون ماندن دایی از ترکش های باخت به فولاد و حذف از جام حذفی. سوشا مکانی دروازه بان فولاد که ۲ پنالتی فولاد را مهار کرد اما به این شایعات بی توجه است. این مصاحبه را به نقل از ایران ورزشی بخوانید:

ستاره بازی با پرسپولیس بودی. مهار ۲ پنالتی و واکنش هایی که حتی تحسین پرسپولیسی ها را هم برانگیخت…
بازی نبود، جنگ بود! زانو و مچ پایم خیلی درد می کند. فکرکنم عالیشاه تنها جایی که از بدنم را سالم گذاشت گردنم بود! کاملا به عمد من را می زد.
عالیشاه پسر خوبی است. سابقه درگیری های این طوری ندارد.
با شما موافقم. عالیشاه واقعا پسرخوبی است و من خیلی دوستش دارم. فقط توقع داشتم بعد از بازی بیاید و به خاطر آن برخوردها از من معذرت خواهی کند که نکرد. از امید دلخورم اما اشکالی ندارد. فوتبال همین است.
فولاد برد بزرگی را به دست آورد که سهم تو دراین پیروزی کم نبود.
سهم من به اندازه دیگر بازیکنان بود. باورکنید بیش از همه برای مردم شهر اهواز خوشحالم نه آن پنالتی هایی که مهارکردم. خوشحالم که توانستیم شانس قهرمانی فولاد را در ۲ جام زنده نگه داریم. خوشحالی مردم درد پایم را کم کرد.
برداشت های گوناگونی هم از این بازی شد. جایی گفته بودند از دایی انتقام گرفتی.
ازآقای فرکی یاد گرفتم که فوتبال جای انتقام گرفتن نیست. خودم هم دنبال چنین چیزی نبودم. اصلا ورزش جای انتقام گرفتن نیست. بعضی ها برداشت های خاص خودشان را داشته اند اما من چنین حسی ندارم. اگر منظورشان اتفاقات گذشته بوده که من همه را فراموش کردم. سعی کرده ام با اتفاقات خوبی که می افتد آن روزها را جبران کنم. الان آن اتفاق خوب رقم خورده و من خوشحالم.
داستان بودار بودن پنالتی هایی که بازیکنان پرسپولیس خراب کردند اما تا حدی می تواند درخشش تو را زیر سوال ببرد.
مسائل درون تیمی پرسپولیس به من ارتباطی ندارد. حرف هایی بعد از باخت زده می شود که من به آن توجه نمی کنم. تیم من برنده شد و حالا کاری ندارم به اینکه آنها چه می گویند. اگرآنها با خودشان مشکل دارند این موضوع کارمن را زیر سوال نمی برد. الان دوست دارم به خاطر خوشحالی مردم اهواز خوشحال باشم و به این حرف ها هیچ توجهی نمی کنم. این حرف ها فقط روحیه فولاد را خراب می کند.
فولاد شانس گرفتن هر ۲ جام را دارد؟
فولاد الان درکنار مدعیانی همچون استقلال، سپاهان و پرسپولیس درکورس قهرمانی لیگ است. بله، ما شانس قهرمانی در۲ جام را داریم. ۶-۵ هفته تاپایان لیگ باقی مانده و من فکر می کنم فولاد می تواند در لیگ مدعی قهرمانی باشد. در جام حذفی هم به احتمال زیاد به استقلال می خوریم. البته اگر تراکتور را ببریم و به فینال برسیم. در لیگ هم بازی مان با استقلال خیلی تعیین کننده است. به طور کلی بازگشت فولاد به دایره مدعیان قهرمانی لیگ به نفع فوتبال ملی است.
اینکه فولاد را اکنون مدعی ۲ جام قهرمانی می بینیم ماحصل چه برآیندی است؛ تلاش شما یا حسین فرکی و همکارانش.
قطعا همه دراین موفقیت ها نقش داریم. همه به یک اندازه اما به جرات می توانم بگویم که سهم آقای فرکی بیشتر از همه ما است. حسین فرکی یک مربی بزرگ و باشخصیت است. من از ۳ فصل پیش با ایشان کارکردم و نکات زیادی از ایشان یاد گرفتم. نه من بلکه همه بازیکنان.
فرکی چه تفکری را به بازیکنان فولاد القا کرد که توانستند دراین فصل موفق باشند؟
فرکی به ما یاد داد که اگر بازیکنی روی نیمکت می نشیند به خاطر توانایی هایش است. بچه ها هم یادگرفته اند که وقتی در ترکیب اصلی قرار نمی گیرند اعتراض نکنند چون می دانند اگرحق شان باشد حتما بازی می کنند. وجه تمایز فرکی با دیگر مربیان همین است. ایشان از نظر فنی در فوتبال ایران بی نظیرند. هم فنی و هم اخلاقی. به کار کردن کنار چنین مربی بزرگی افتخار می کنم و به جرات می توانم بگویم هر بازیکنی با فرکی کار کند دیگر دوست ندارد از کنارش جدا شود. شاید این بزرگ ترین ایراد آقای فرکی باشد که همه را وابسته خودش می کند!