به گزارش سرویسورزشیملت ایران: پس از اینکه روز گذشته خبر پیشنهاد الاهلی قطر بهآندورسانه ای شد امروز علیفتح الله زادهدر مصاحبه ای این پیشنهاد را تائید کرد و گفت کهقطریها حاضرند چنین مبلغی را به بازیکن تیمش بدهند. البته مدیرعامل ابی ها عنوان کرد با جدایی او به هیچ وجه راضی نیستند اما احتمالا بندهایی در قرار داد اندو وجود دارد که او می تواند در این زمان خاص از جمع شاگردان قلعه نویی جدا شود.
مسوولان باشگاه الاهلی قطر طی یک ماه گذشته بارها و بارها با مدیربرنامه های تیموریان تماس گرفته اند و از این بازیکن خواسته اند پای قرارداد یک فصل و نیمی را که مبلغ قابل توجهی دارد، امضا کند. آندو طی این زمان سعی کرد با افزایش پیشنهادش به باشگاه قطری آنها را از جذب خود منصرف کند اما او هر چه مبلغ قرارداد را بالا برد مسوولان باشگاه الاهلی قطر هیچ مخالفتی با درخواستش نداشتند! مسوولان این باشگاه به قدری برای جذب تیموریان مصرند که حتی حاضر شدند علاوه بر پرداخت مالیات، حق انتقال این بازیکن را هم به مدیربرنامه هایش پرداخت کنند. در واقع پولی که در حدود ۶ میلیارد تومان می شود بدون کم و کاست به حساب تیموریان واریز خواهد شد و شماره ۱۴ استقلال از این انتقال سود قابل توجهی خواهد کرد. روز گذشته تیموریان درگیر این پیشنهاد بود و تصمیم گرفت امیر قلعه نویی را در جریان ماجرا قرار دهد. با توجه به اینکه تنها ۳ روز به پایان نقل و انتقالات لیگ قطر باقی مانده این بازیکن باید هر چه زودتر تصمیم خود را برای ماندن در استقلال یا جدایی از این تیم بگیرد. آندو مانده است در استقلالی که از نداشتن بازیکن رنج می برد و به شدت در مضیقه است بماند و تا پایان فصل همراه امیر قلعه نویی باشد یا اینکه راهی لیگ قطر شود و بزرگترین پیشنهاد دوران بازیگری اش را قبول کند.
در این میان نقش باشگاهاستقلالدر منصرف ساختن تیموریان بسیار کلیدی است اما باید دید که علی فتح ا… زاده آیا می تواند با کوهی از مشکلات مالی مقابل این پیشنهاد بزرگ بایستد. کار مدیرعامل باشگاه استقلال برای حفظ تیموریان وقتی دشوار تر می شود که درمی یابیم این باشگاه هنوز دستمزد تیموریان را به طور تمام و کمال پرداخت نکرده و این بازیکن مبلغ قابل توجهی از قراردادش را از باشگاه استقلال نگرفته است.
علاوه بر آن مدیرعامل باشگاه استقلال مجبور است که مبلغی را هم روی توافق قبلی بگذارد تا تیموریان در استقلال بماند و قید سفر به قطر را بزند که رسیدن به این هدف بسیار دشوار خواهد بود و به نظر می رسد این پیشنهاد مالی عظیم تیموریان را هم مانند منتظری و نکونام به سوی لیگ قطر سوق خواهد داد. در راستای تایید این پیشنهاد می توان به حرف هایی که امیر قلعه نویی بعد از دربی در نشست رسانه ای به زبان آورد، اشاره کرد. قلعه نویی گفته بود که ۳ بازیکن تیمش پیشنهاد های بزرگی از لیگ قطر دریافت کرده اند که یکی از این بازیکنان آندرانیک تیموریان است. بازیکنی که سابقه بازی در تیم الخریطیات قطر را هم دارد و حالا در آستانه همبازی شدن با مجتبی جباری است. الاهلی قطر بازیکنی را هدف قرار داده که می تواند خط میانی اش را سروسامان دهد و شاید سبب ارتقای جایگاه این تیم در جدول رده بندی لیگ ستارگان قطر شود. الاهلی اکنون در رتبه سوم جدول رده بندی لیگ ستارگان قطر قرار دارد و چنانچه بتواند به رتبه های بالاتر صعود کند آنگاه سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را دریافت خواهد کرد.