به گزارش سرویسورزشیملت ایران: سرانجامجواد نکونامدر اولین مصاحبه اش پس از جدایی ازاستقلالبدون انکه نامقلعه نوییرا بیاورد علیه او حرف های عجیبی را به زبان اورد. او که با خبر ورزشی صحبت کرده بود عنوان کرد دلیل اصلی جدایی اش همین اقایان بودند نه کارلوس کی روش. در ادامه مهمترین بخش صحبت های نکونام را می خوانید.
عوام فریبی بس است
قصد نداشتم مصاحبه کنم اما در این مدت حرف هایی زده شد که درست نبود. عوام فریبی دیگر کافی است. این تاکتیکی قدیمی است برای فرار از انتقادها که دیگران را جلوی هواداران قرار بدهیم و خودمان را تبرئه کنیم. کسانی که می گویند از رفتن نکونام بیشترین ضرر را ما دیدیم، بهتر است از دوستان شان بپرسند که چرا یک سال خدا خدا می کردند تا من از استقلال جدا شوم؟ همان ها که امروز می گویند نکونام نباید می رفت، می توانند از دوستان نزدیک شان بپرسند که چرا موقع رفتن من از استقلال بشکن می زدند و شادی می کردند. دوستان محترم که حالا این حرف ها را می زنند، یاد روزی بیفتند که می گفتند با حضور نکونام استقلال خوب بازی نمی کند و اگر از استقلال برود، راحت تر هستیم. من از همان موقع می دانستم که مشکلم فنی نیست چون در تیم ملی بهترین بازی هایم را انجام می دادم. در واقع مشکل مسائلی بود که اگر بگویم همین چند نفر هم به ورزشگاه نمی آیند.
به الریان به یک دلیل نرفتم
اگر امروز چنین حرف هایی را می زنند، به خاطر این نیست که بگویند ضرر کرده اند بلکه می خواهند فشار را از روی خودشان بردارند و تقصیر را گردن دیگران بیندازند. من می گویم فقط با مردم و طرفداران صادق باشید. مگر بدون جلسه با من نگفتید از استقلال برو و فقط برای صدور رضایت نامه من آمدید؟ چطور حالا بانی جدایی من از استقلال دیگران شده اند؟ خیلی حرف ها را در دلم نگه داشته ام ولی اگر مجبور شوم آنها را به زبان می آورم. مشکل من در استقلال پول نبود که اگر دنبال پول بودم به این تیم نمی آمدم تا بعد از یک سال بروم. آمدم که با لباس استقلال از فوتبال خداحافظی کنم ولی نگذاشتند چون جلوی کارهای دوستان شان را تا حدود زیادی گرفتم و نگذاشتم به برخی از بازیکنان جوان بیش از این ضربه بزنند. اگر من دنبال پول بودم ابتدای فصل پارسال با الغرافه که ۵ میلیارد تومان پول می داد، قرارداد می بستم. آقای فتح ا… زاده هم شاهد این پیشنهاد است. عامل جدایی من از استقلال فقط و فقط شما بودید. مجبورم کردید که از استقلال جدا شوم و چون دوست نداشتم در ایران برای تیم دیگری بازی کنم، راهی کویت شدم. حتی می توانستم راهی الریان شوم ولی به خاطر هواداران نرفتم چون نمی خواستم روبروی تیم محبوبم در آسیا بازی کنم. مسئولان الریان تا لحظه آخر عقد قراردادم با الکویت با مدیر برنامه هایم در تماس بودند ولی گفتم به هیچ وجه به آن تیم نمی روم وگرنه امروز من به جای بازیکن پورتو که به تازگی به این تیم ملحق شده، در آن تیم بازی می کردم
به خاطر اقایان رفتم
باعثو بانی جدایی من از استقلال همین آقایان بودند که با حضور من منافع شان را در خطر می دیدند. اگر من در استقلال می ماندم می توانستم فروردین ماه به تیم ملی ملحق شوم ولی الان مجبورم در کویت بمانم و اردیبهشت ماه به تیم ملی ملحق شوم. حالا چطور ممکن است کی روش به من گفته باشد از استقلال برو؟ من اردوی تیم ملی در آفریقا را از دست داده ام.
می گفتند بازی تیم ملی را ندیده ام
از صعود تیم ملی ناراحت هستند و ١٠٠ درصد همین است و می خواهند با این کارها کروش را مقابل هواداران قرار دهند. مجبور شوم می گویم قبل از سه بازی آخر ایران در مقدماتی جام جهانی، چه کسانی دنبال چه اهدافی بودند ولی خوشبختانه توانستیم به جام جهانی برویم و دست بعضی ها کوتاه بماند تا مردم کشورم خوشحال شوند. یاد آن روزهایی می افتم که بازی ایران و کره جنوبی و صعود ایران را می دیدند و می گفتند که ما خواب بودیم و ندیدیم!
قضیه موسوی ها را می گویم!
تا وقتی که من در استقلال بودم، می گفتند مشکل تیم نکونام است ولی الان خدا را شکر پس از رفتن من استقلال در تمام مسابقات سوار بر بازی است و همه حریفان را با اختلاف دو، سه گل می برد. مشکل می دانید چیست؟! من به شما می گویم در تمرین استقلال به دنبال جوابش باشید. تا من رفتم، گفتند بازیکن داریم که جای او را پر کند ولی الان چطور رفتن من به ضررشان شده است؟ دوستان یادشان رفته که خط می دادند به این و آن تا بگویند حضور نکونام به نفع استقلال نیست؟ خدا را شکر با رفتن من استقلال سراپا حمله شده است. دوست نداشتم همین حرف ها را هم بزنم ولی چون آقایان همه چیز را برعکس نشان می دادند، مجبور شدم حرف بزنم. الان من بهتر از هرکسی می دانم استقلال شرایط حساسی دارد. فقط دلم برای هواداران استقلال می سوزد چون دوست ندارم بیش از این دروغ بشنوند. هواداران چه گناهی کرده اند که نباید حقیقت را بشنوند؟ دلم می سوزد که در ورزشگاه هم به راحتی نمی توانند نظرشان را بگویند چون آدم هایی هستند که آنها را از زیر تیغ شان می گذرانند. حتی بعضی عکاسان و خبرنگاران اجنبی پرست(!) هم این از زیر تیغ این آقایان رد شده اند! دوست ندارم باعثاذیت شدن طرفداران شوم و امیدوارم استقلال با تلاش بازیکنان قهرمان شود. اگر بعضی ها به حرف زدن هایشان ادامه دهند، مجبور می شوم حرف هایی بزنم که باب میل شان نباشد. مجبور می شوم قضیه ایمان موسوی ها و قضیه سربازی رفتن اطرافیان آقایان را بگویم تا مردم بفهمند در استقلال چه خبر است. امیدوارم آقایان دیگر با افکار مردم بازی نکنند.