به گزارش ملت ایران به نقل از فارس، برنامه ورزش و مردم امروز با حضور کارلوس کی‌روش به عنوان میهمان ویژه برگزار شد. دربرنامه امروز در مورد مسائل تیم ملی، پرسپولیس و برخی از اتفاقات دیگر بررسی‌های صورت گرفت.

در زیر برخی از اتفاقات برنامه امروز ورزش و مردم را می‌خوانیم.

* بررسی قهرمانی تیم بسکتبال ایران در کاپ آسیا

در ابتدای برنامه قهرمانی تیم بسکتبال ایران در کاپ آسیا مورد بررسی قرار گرفت و صحنه‌های از بازی‌های ایران در این مسابقات پخش شد.

همچنین با برخی از اعضای فدراسیون به صورت تلفنی صحبت شد و در مورد این مسابقات نکاتی را بیان کردند.

* کی‌روش: باید متحد شویم

کارلوس کی‌روش که میهمان ویژه برنامه ورزش و مردم بود در مورد شکست برابر تیم ملی لبنان گفت: هر بازی که انجام می‌دهیم یک درس است، از بازی‌های که می‌بریم و از بازی‌های که می‌بازیم باید درس بگیریم. نباید فقط به انتقادها فکر کنیم چرا که با این کار تمرکز خودمان را از دست خواهیم داد. سعی می‌کنیم از بازی‌های که پیروز شدیم درس بگیریم و این چیزی است که تیم بزرگ را از تیم کوچک متمایز می‌کند.

وی افزود: باید از این تجربه در آینده استفاده کنیم. یک مربی بزرگ و با هوش می‌داند که با برنده در یک بازی همه چیز خوب نیست و می‌داند که با یک باخت همه چیز را از دست نداده است. قهرمانان و مربیان بزرگ اگر بتوانند ریکاوری کنند و با تلاش زیاد در پی جبران باشند می‌توانند در ادامه عملکرد خوبی داشته باشند. مطمئنا ما از باخت برابر لبنان خوشحال نیستیم و هیچ باختی برای ما قابل قبول نیست متاسفانه در دیدار برابر لبنان روز خوب ما نبود چند اشتباه بزرگ انجام دادیم. مخصوصا روی گلی که خوردیم ضعیف عمل کردیم. بعد از آن گل بازیکنان تلاش زیادی کردند و جنگیدند اما دروازه بان آنها معجزه کرد و چند گل صد در صد را گرفت.

وی تاکید کرد: در نهایت ۲ سؤال می‌پرسم؛ اول اینکه آیا ما از نتیجه بازی با لبنان راضی هستیم که مطمئنا پاسخ ما منفی است و سؤال دوم هم این است که آیا ما باید امید‌مان را از دست بدهیم که باز هم پاسخ منفی است.

کی‌روش خاطر نشان کرد: رفتن به جام جهانی یک مسابقه دو سرعت نیست بلکه ما در یک مسابقه دو ماراتن شرکت می‌کنیم. ۸ جنگ مختلف داریم از اول می‌دانستیم پیروزی در این ۸ جنگ غیر ممکن است. فرصت خوبی است نقاط ضعف خودمان را برطرف کنیم تا در ادامه بتوانیم پیروز جنگ باشیم اگر بتوانیم برابر کره غلبه کنیم در صدر جدول قرار می‌گیریم که این همه هدف ما است.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سؤال که اگر یک پاکن داشت و می‌توانست اتفاقی را طی حضورش روی نیمکت ایران پاک کند چه اتفاقی بوده است عنوان کرد: مطمئنا بازی برابر لبنان را پاک می‌کنم. البته از زمان حضور در ایران اتفاقات خیلی مثبتی را تجربه کرده‌اند. در ۱۹ بازی به میدان رفتیم که نتایج ما خیلی خوب بوده و تیم عملکرد مثبتی داشته است. با یک باخت نباید همه چیز را منفی کنیم ما یک هدف داریم که صعود به جام جهانی است. هدف دیگر ما پرورش بازیکنانی است که پتانسیل خوبی دارند و نباید با یک شکست تمام این مسائل را از بین برد.

کی‌روش در مورد اینکه خبرنگاران ایرانی در کنفرانس مطبوعاتی بعد از لبنان مقابل بی احترامی خبرنگاران لبنانی از سرمربی تیم ملی حمایت کردند، گفت: چون برای مردم فوتبال بازی می‌کنیم بدون رسانه‌ها نمی‌توانیم ارتباط خوبی با مردم داشته باشیم بابت این حمایت از رسانه‌ها تشکر می‌کنم طرز تفکر رسانه‌ها در ایران خوب است. و رسانه ارتباط بین تیم ملی و مردم را برقرار می‌کند.

وی در مورد اختلافی که بین رسانه‌ها و بازیکنان تیم ملی به وجود آمده اظهار داشت: زمانی که بچه بودم فیلم‌های کابوی را دوست داشتم یک طرف کابوی بود که فکر می‌کردم خوب است و یک طرف سرخ‌پوست بود که فکر می‌کردم بد است. وقتی بزرگ شدم فهمیدم این تفکر درست نیست هم در آن طرف خوب و بد حضور دارد و هم در مقابل افراد خوب و بدی حضور دارند. متاسفانه اختلاف بین رسانه و بازیکنان تیم ملی مسئله ای بود که نمی دانم از کجا آغاز شد، ولی مطمئنم که این اتفاق از تیم ملی شروع نشد. کاری که من می‌توانم انجام دهم این است که با هر دو طرف صحبت کنم و از آنها بخواهم که به هم احترام بگذارند مهم نیست چه کسی چه کاری انجام داد مهم این است که دیگر این اتفاق تکرار نشود. هر دو طرف دنبال حل مشکل هستند و مطمئنم طی چند روز آینده این مسئله حل می‌شود.

کی‌روش تصریح کرد: در زمان مهمی قرار داریم ما باید یکی باشیم. اگر این طور نباشیم مطمئنا در مبارزه با تیم‌ها شکست می‌خوریم رقیب ما کره، لبنان، ازبکستان و قطر باید باشند، از وزیر گرفته تا بازیکنان و مربی، هوادار، و غیره باید برای موفقیت تیم ملی متحد شویم.

کی‌روش در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود او لیگ را جدی نمی‌گیرد و خیلی از بازیکنان جوان به تیم ملی دعوت نمی‌شوند اظهار داشت: یک برنامه ریزی انجام دادم که با موافقت کفاشیان و نبی روبه رو شد. طی آن برنامه قرار بود در برخی از بازی‌های دوستانه از بازیکنان جوان استفاده کنیم و آنها را مورد ارزیابی قرار دهیم. این اتفاق افتاد اما خیلی از کارشناسان به انتقاد پرداختند و گفتند چرا با تیم‌های مثل موزامبیک بازی می‌کنید.

خیلی از بازیکنانی که مد نظر شماست یک سال پیش به تیم ملی دعوت کرده بودیم ما برنامه برای پرورش بازیکنان جوان داریم اما نمی‌توانیم در جایی که برای صعود به جام جهانی می‌جنگیم و کسب ۳ امتیاز برای ما مهم است این کار را انجام دهیم.

وی افزود: در ۱۹ مسابقه ۱۴ بار به پیروزی رسیدیم بازیکنان جوانی داریم که در ترکیب تیم ملی خوب کار می‌کنند با یک باخت نباید همه مسائل فراموش شود. کادر فنی و خود من بازی‌های لیگ را زیر نظر داریم و در پایان هفته فیلم تمام بازی‌ها را تماشا می‌کنیم.

گاهی اوقات صحنه‌های از بازیکنان به صورت های برجسته دیده می‌شود و نباید همان صحنه ها را در نظر گرفت. ما تمام ۹۰ دقیقه را می‌بنیم که آیا این بازیکن می‌تواند در بازی بین المللی حضور یابد یا نه؟ کار پرورش بازیکنان قبل از حضور من در ایران باید انجام می‌شد و کسانی که انتقاد می‌کنند خودشان قبلا هیچ کاری نکردند.

کی‌روش در پاسخ به این سؤال که نفراتی را به تیم ملی دعوت کرده که تیم‌هایشان در رتبه‌های پایین جدول قرار دارد عنوان کرد: متاسفانه تیم ملی با آمار نمی‌تواند کار کند؛ اینکه می‌گویید بازیکنان تیم‌هایشان در رتبه‌های پایینی جدول قرار دارد و نباید به تیم ملی دعوت شوند درست نیست، رئال مادرید از ۵ بازی اول خود تنها ۴ امتیاز کسب کرده بود در حالی که تمام بازیکنان آنها ملی پوش هستند. اگر این طبق جدول بخواهیم عمل کنیم باید در حال حاضر تیم نفت تهران که در صدر جدول حضور دارد را با سرمربی خود به طور کامل به تیم ملی بفرستیم که چنین چیزی امکان پذیر نیست.

وی در مورد حضور برخی از مربیان ایرانی از جمله ویسی در تمرینات تیم ملی و اینکه خیلی‌ها دوست دارند با او همکاری کنند اظهار داشت: از همه افراد در خواست می‌کنم به ما کمک کنند و هر نکته‌ای را که می‌بینند بیان نمایند. دوست داریم نظر همه را بدانیم و به یک جمع بندی کامل برسیم.

* رویانیان: از تصمیم ژوزه حمایت می کنم

در ادامه برنامه رویانیان برای صحبت در مورد مسائل پرسپولیس روی خط تلفن آمد و به سؤالات مجری برنامه پاسخ داد.

وی در مورد اتفاقی که در دیدار پرسپولیس و سپاهان رخ داد، گفت: در آن اتفاقی که افتاد کسی تمارض نمی‌کرد. یقین دارم که بلایی سر بازیکنان ما آمده اما آن اتفاق چه بوده با ذهن ما سازگاری پیدا نکرده است. در حال بررسی آن اتفاق هستیم.

مدیرعامل پرسپولیس در مورد اینکه گفته می‌شود جای سوزن روی بطری‌ آب پرسپولیسی‌ها وجود داشته اظهار داشت: در حال بررسی این مسئله هستیم و تا نتیجه علمی مشخص نشود نمی‌توانیم اظهار نظری کنیم البته شاید این مسئله مشخص شود و نخواهیم آن را بیان کنیم و به عنوان راضی در فوتبال بماند.

رویانیان در مورد اخراج کریمی توسط سرمربی پرسپولیس گفت: ژوزه تصمیم گرفته و کریمی هم اکنون در تمرینات حضور ندارد. تصمیمی است که سرمربی گرفته و از او حمایت می‌کنم.

وی در مورد کمک به تیم گهر اظهار داشت: به عنوان یک ایرانی احساس کردم باید این کار را انجام دهم یک تیم از یک استان که دارای فرهنگ غنی و مردمی غیور است به لیگ برتر آمده اما از او حمایتی نمی‌شود. حیدرپور به عنوان یک مدیر جوان حیثیت و آبروی خود را وسط گذاشته و با دست خالی کار می‌کند. از اینکه تعادل وجود ندارد ناراحت هستم تیم‌هایی مثل ما امکانات زیادی دارند اما گهر با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند. به همین خاطر به عنوان یک ایرانی دوست داشتم به او کمک کنم.

* تقدیر از حرکت استقلالی‌ها

استقلالی ها در محکومیت توهین به ساحت مقدس پیامبر(ص) اسلام در هفته کرامت تعدادی دوچرخه سوار را به سفر فرستادند تا پیام خود باشگاه استقلال را اعلام کنند. آن ها از تهران به سمت قم و از قم به مشهد رفتند. صحنه هایی از این سفر در برنامه ورزش و مردم به نمایش در آمد.

همچنین مالک رئیس کمیته فرهنگی باشگاه استقلال روی خط تلفن حاضر شد و توضیحاتی را در این مورد ارائه کرد.