ملت ایران: امسال می تواند یک سال ویژه برای خوزستانی ها باشد. انها که یک بار تجربه قهرمانی در لیگ برتر را در کارنامه خود دارند هم اینک در دو جام مدعی هستند و اگر بد بیاری های فصل قبل گریبان حسین فرکی و پسرانش را نگیرد چه بسا فولاد باز هم به عنوان یک تیم شهرستانی بتواند شگفتی ساز لقب بگیرد.
انها هم اینک با یک بازی نسبت به استقلال در صدر جدول هستند و اگر ذوب اهن روز یکشنبه به هر ترتیبی موفق به شکست دادن ابی ها شود ان وقت فولاد فرکی در فاصله شش هفته به پایان لیگ به تنهایی در صدر جدول قرار می گیرد. اما نگاهی به بازی های فولاد نشان می دهد که انها به ترتیب با سه تیم متوسط و سه تیم مدعی کسب جام بازی دارند. یعنی سه بازی شش امتیازی را مقابل شان می بینند که پیروزی در این نبردها می تواند برای آنان سرنوشت ساز باشد.
این هفته آنها در کرج میهمان سایپا هستند. نتیجه دیدار رفت دو تیم ۴ بر یک به سود فولاد شد. البته تیم فیرات نوسان زیادی داشته است و به هیچ وجه نمی شود این مصاف را یک نبرد اسان برای فولادی ها قلمداد کرد. سپس در هفته بعدش این ملوان است که باید پای به ورزشگاه فولاد بگذارد. از قضا شاگردان فرکی در بازی رفت موفق به شکست دادن ملوان در انزلی شده بودند. پس از این دو بازی، بازی شش امتیازی فولاد از راه می رسد؛ تقابل با نفت تهران که این تیم هم به نوعی از مدعیان کسب جام است. فولاد بازی رفت را به شاگردان یحیی واگذار کرد و حالا باید در ورزشگاه تختی تهران به مصاف آنها بروند. سپس نوبت بازی با تراکتورسازی می رسد مشخص نیست تا ان روز از روی کاغذ، تراکتورسازان شانس قهرمانی دارند یا نه اما در هر صورت این پیکار مصاف ساده ای برای فولاد نخواهد بود.
بعد از این نبرد، سرنوشت سازترین دیدار قرمزهای خوزستان از راه می رسد. تقابل با اساتقلال که کاندید شماره یک قهرمانی به شمار می رود. امیر قلعه نویی در دو بازی گذشته توانسته با نتایج یک بر صفر و دو بر صفر از سد فولاد بگذرد. آبی های پایتخت در هفته سی و سوم لیگ دوازدهم در همین زمین اهواز، قهرمانی شان را با پیروزی یک برصفر مقابل فولاد مسجل کردند. البته در آن پیکار همه توپ و میدان در اختیار تیم میزبان بود اما استقلال با یک ضربه پنالتی توانست از سد فولاد بگذرد. بازی رفت با نتیجه دو بر صفر به نفع استقلال به پایان رسید. قطعا نتیجه بازی برگشت تاثیر به سزایی در تعین قهرمان لیگ سیزدهم دارد.
سرانجام آخرین بازی لیگ برای فولادی ها تقابل با گسترش فولاد در تبریز است. اگر پسران فرکی تا آن روز در کورس قهرمانی باشند شاید شانس انان باشد که در یادگار امام تبریز جشن قهرمانی را بگیرند. نوع بازی ها نشان می دهد آنها کار ساده ای را پیش رو ندارند اما انجام این عملیات غیر ممکن هم نیست.
سوای لیگ برتر، در جام حذفی هم فولادی ها مدعی هستند. انها یکشنبه پذیرای پرسپولیس هستند و اگر این تیم را در اهواز شکست بدهند ان وقت باید به مصاف تراکتور در تبریز بروند. پیروزی در آن میدان می تواند به منزله صعود شاگردان فرکی به فینال باشد که در آنجا یا استقلال منتظرشان است یا به احتمال کمتر مس کرمان. از آخرین باری که فولاد در فاصله شش بازی به انتهای لیگ اینچنین در دو جام مدعی بود دیرزمانی است می گذرد. اهواز تقریبا دو ماه سرنوشت ساز را دارد و اگر ْآنها همانند انتهای فصل قبل ناگهان افت نکنند شاید لب کارون بعد از مدت ها گل باران شود.