ملت ایران: امیرقلعه نوییدر جریان تمرین امروزاستقلالدر جمع خبرنگاران حاضر شد و به تفصیل در مورد مسائل مختلف با آنها صحبت کرد.
روزهای سخت پیش رو
هفته های سختی را پیش رو داریم و از این پس زمین ها و دروازه ها کوچک می شود و امتیازگیری سخت. یک بازی سخت را هم مقابل ذوب آهن که تیمی قدرتی و با برنامه است، در جام حذفی پشت سر گذاشتیم که البته این دیدار؛ یک دیدار پرفشار بود اما یکشنبه آینده درورزشگاه آزادیمی توانیم با توجه به کیفیت بهتر چمن در زمین خودمان بهتر هم بازی کنیم. برای این دیدار بیک زاده و غلام نژاد را نداریم اما خوشحالیم که سایر بازیکنان مصدوم اضافه شدند امیدوارانه می گویم اگر دو دیدار آینده را ببریم قصدمان به جام نزدیک تر خواهد شد.
استعفای رویانیان
من تنها آدمی بودم که از حضور سیاسی ها و نظامی ها در فوتبال انتقاد داشتم. اینکه با ورود آنها مدیران فوتبالی خانه نشین می شدند اما رویانیان تحول خوبی را در پرسپولیس ایجاد کرد که به عنوان عضو کوچکی از فوتبال از او تشکر می کنم. او جزو افراد خاص بود که توانست به فوتبال کمک کند. رنگی حرف نمی زنم و این مسائل را فوتبالی می گویم. چرا که آمدن رویانیان منشا کارهای بزرگی در پرسپولیس بود. البته جا دارد برای علی پروین که استاد و بزرگ و مربی خودم بوده است، آرزوی موفقیت کنم.
مشکلات مالی استقلال
البته ما هم یک مدیر خبره داریم که اگر مدیریت بحران او نبود ما هم به مشکل می خوردیم. فتح الله زاده هم خبره است هم هماهنگی خوبی با هیأت مدیره دارد که همین امر باعثشد بتوانیم مشکلات را پشت سر بگذاریم هر چند که او هم تحت فشار است. با این حال رویانیان یکسری ارتباطات دارد که فتح الله زاده ندارد اما خبرگی او باعثشد به مجموعه استقلال کمک شود.
هجمه علیه اندو
این طوری فوتبال جلو نمی رود. آندو جزو فوتبالیست های سوپر حرفه ای ایران است. او در لیگ جزیره بازی کرده در این لیگ های الکی نبوده و مطمئن باشید با سوابقی که دارد کارهای بچگانه نمی کند. در آن صحنه ای هم که با عشوری درگیر شد مقابل چشمان من این اتفاق افتاد. در آن صحنه عشوری آویزان آندو بود و او خواست به هر طریقی از دست بازیکن ذوب آهن رها شود که پس از آن معذرت خواهی هم کرد.
توصیه به سایر تیم ها
تیم ها به فکر خودشان باشند همانطور که من به عنوان مربی استقلال به فکر تیم خودم هستم. زمانی که سرمربی سپاهان و تراکتور بودم با اینکه سابقه زیادی در استقلال داشتم اما هیچ گاه به خودم اجازه ندادم در مورد این تیم حرف بزنم. برخی ها امروز مدعی شدند که در ادامه استقلال امتیاز از دست می دهد. این چه حرفی است که می زنند. من معتقدم باید هر کسی روی کار خودش تمرکز کرده و باید حواسمان به کارمان باشد ضمن اینکه همه ایران آندو را به خاطر اخلاق ومنشی که دارد دوست دارند. در مجموع معتقدم این کارها به نفع فوتبال نیست و بهتر است به دنبال کارهای تاکتیکی برویم.
وضعیت فعلی تیم ملی و سابق
اصلا قابل قیاس نیست. زمانی که من سرمربی بودم فدراسیون رئیس نداشت و فوتبال ایران تعلیق شد ضمن اینکه دو گروه سیاسی به جان هم افتاده بودند و به سر من معامله کردند. همان زمان هم آخوندی به من گفت که به خاطر اساسنامه بر سر من معامله کردند. پس من از شما سؤال می کنم که آیا فرقی وجود داشته یا خیر. با این حال به گروهی که در آن زمان داشتم، افتخار می کنم. چرا که روزی که به مالزی می رفتیم تمام کادرمان قراردادشان تمام شده بود و ما با این وضعیت در رنکینگ آسیا اول بودیم و بدون قرارداد به جام ملت های آسیا رفتیم بنابراین باید تاریخ به آن گروه افتخار کند که اینگونه خالصانه و مخلصانه برای ایران با فداکاری خدمت کرد. یادم می آید در آن زمان کمپ تیم های ملی خشک بود و از شهرداری خواستیم با پارچ روی زمین آب بپاشند تا شرایط ایده آل شود ضمن اینکه کارهای خوبی از جمله ایجاد تیم ب را در دستور کار قرار دادیم که ماحصل آن را امروز در تیم های لیگ برتری می بینیم بنابراین مطمئن باشید زمان من با هیچ دوره ای قابل قیاس نبود و حتما این قسمت ما بود. با این حال امروز همه ارکان فوتبال ایران در خدمت تیم ملی هستند و باید هم اینطور باشد. به تیم ملی مثل مذاکرات ژنو اهمیت می دهند، اما غیر از ایران ۳۱ تیم دیگر هم به جام جهانی صعود کردند اما باید از آنها الگوبرداری کنیم و نباید این طور باشد که من درآوردی حرف زده و من درآوردی کار کنیم.