ملت ایران:
پیروزی یک بر صفر تیمش برابر ذوب آهن؟
مروز یک بازی خوب و فیزیکی از دو تیم دیدیم. دو تیم بر اساس کارهای تاکتیکی به میدان آمدند. وقتی به گل رسیدیم از خودمان محافظت کردیم. ذوب آهن از زمانی که تقوی آمده بسیار بابرنامه تر بازی می کند. فکر می کنم که پنالتی به ضرر ما پنالتی نبود. ان شاءالله که اشتباه کنم اما در کل آنها هم می توانستند برنده بازی باشند. باید این بازی را فراموش کنیم و به بازی بعدی مان که با ذوب آهن و در لیگ است، فکر کنیم و به میدان برویم و در کورس قهرمانی باقی بمانیم.
مشکل گلزنی؟
ما بر اساس داشته هایمان کار را جلو می بریم. این هم از هنرهای کادر فنی تیم ماست که بر اساس داشته هایش برنامه ریزی می کند. ما فوتبال هجومی را دوست داریم و در اکثر بازی ها با سه مهاجم بازی می کنیم البته قبول دارم که در سپاهان سه چهار گل می زدیم در تلاش هستیم که استقلال را هم به آن شرایط برسانیم اما شرایط لیگ حساس است. به هرحال در نیم فصل دوم دروازه ها و زمین ها کوچک می شوند. من خوشحالم که بازیکنانم مردانه و با معرفت مثل یک سرباز فداکار برای خانواده استقلال هستند. از هواداران مان هم که امروز استقبال خوبی کردند، تشکر می کنم. البته طرفداران ذوب آهن هم روز خوبی را رقم زدند و امروز هیچ فحاشی شکل نگرفت و یک روز قشنگ در فولادشهر رقم خورد.
خطای پنالتی صادقی و اعتراضش به این بازیکن؟
البته صادقی قسم خورد که شارژ نکرده و تنها مشایعت کرده البته من به او تذکر دادم و از او دلخورم.
نظرسنجی دیروز برنامه ۹۰؟
اما درباره ۹۰ باید بگویم ما افکار خاصی داریم. ما به داربی مثل یک شطرنج نگاه کردیم. به هر حال عده ای خیلی تلاش کردند تا جمعیت نیاید اما جمعیت به ورزشگاه آزادی آمد. یک عده از قلم به دست به دنبال این بودند که این داربی را بکشند. من اعتقاد دارم داربی یک بازی فیزیکی، تاکتیکی و باسرعت بود. خوشحالم که هنرمندان ما هم درباره این بازی اظهار نظر فنی می کنند. آن هایی که تلاش می کنند که داربی را لوثکنند به جایی نرسیدند. آن ها می گویند داربی بی کیفیت بود اما یک ساعت و نیم برنامه شان را به آن اختصاص دادند. چرا اگر داربی ال و بل است یک ساعت و نیم از برنامه ات را به آن اختصاص دادی؟ بخواهید هر ترفندی بزنید تا تماشاگر را از استادیوم بکشید بیرون، برای این بازی به استادیوم می آیند. خود این آقایان فکرش را هم نمی کردند که ۵۰ هزار نفر برای داربی به استادیوم بیایند. اگر این بازی را من می بردم آن ها سکته می کردند. آن ها کاری به داربی ندارند. خدا را گواه می گیرم که آن ها کاری را به داربی نداشتند. اگر هم می بردیم یک کار دیگر می ساختند. من ۷-۸ سال است این آقایان را می شناسم و من مطمئنم مردم بعدها این آقایان را خواهند شناخت.
چرا هواداران کمتر به استادیوم ها می آیند؟
الان هوادار آمد یا نیامد؟ اینکه در تبریز چه اتفاقی افتاده به من ارتباطی ندارد. شما نقش جهان را در اصفهان درست کنید تا ۵۰ هزار نفر بیایند. بازی استقلال و تراکتورسازی نزدیک ۹۰ هزار تماشاگر آمد. بازی برگشت هم قطعا همین می شود. عده ای برنامه دارند فوتبال را از خانواده ها بیرون بکشند. فوتبال یک شطرنج است. شما بر اساس شرایطت تصمیم می گیری. بله من با سپاهان سه چهار گل می زدم اما این آقایان چه نوشتند؟ کجا یک خط از ما در برنامه شان تعریف کردند. من ۹ گل به الجزیره زدم که مربی اش براگا کاندید مربی گری برزیل بود. اگر من خارجی بودم مجسمه من را همین آقایان می ساختند. این ها برنامه است. یک سری دشمنی ها با قلعه نویی دارند که برایم مثل روز روشن است. البته عده ای هم دوست دارند جوان ها به جای اینکه به ورزشگاه بیایند، به پارک ها بروند. اگر داربی کسل کننده است و بی کیفیت بوده است چرا هم هنرمندان را در یک جا جمع کرده بودید تا درباره داربی اظهار نظر فنی کنند؟ البته این برنامه خوبی بود. من از آن لذت بردم. اینکه امیر جعفری و جواد رضویان درباره فوتبال چه می گویند برای خود من هم جالب بود. به هر حال این ها می خواهند فوتبال را از خانه ها بیرون بکشند و حضور ۹۰ هزار تماشاگر در داربی روز مرگ شان بود.
رکورد ۱۵ هفته نباختن؟
این ها را من قلعه نویی رکورد به حساب نمی آورم. ما را چشم نزنید(با خنده).
آیا به خاطر تشویق های تماشاگران برهانی را به میدان فرستاده؟
شما این جوری فکر کنید(با خنده).