ملت ایران: مجید صالح درنشست خبریپیش از دیدار برابرذوب آهندر مرحله یک چهارم نهاییجام حذفیفوتبال اظهار داشت: خاطرات بسیاری خوبی از ذوب آهن دارم و خوشحالم که قسمتی از دوران حرفه ای کارم را در این باشگاه گذرانده ام.
غیبت قلعه نویی: سرمربی تیم به خاطر اینکه آخرین جلسه تمرینی در هتل کوثر برگزار می شد نتوانست به این نشست بیاید و از این بابت عذرخواهی می کنم.
آخرین تمرین ما بسیار مهم بود چون در بازی های فشرده لیگ تمرینات کمی با بازیکنان داشتیم و امروز حتی اگر قلعه نویی خستگی را در چهره بازیکن ببیند او را کنار می گذارد.
مصدومان تیم: جمشیدیان و کبه را در اختیار نخواهیم داشت شاید از هفته آینده این دو بازیکن به ترکیب اضافه شوند. همچنین در این بازی مهدی نظری را در اختیار نخواهیم داشت، او با ما به اصفهان هم نیامده است، البته اولادی و غلام نژاد به ما اضافه شده اند که باعثشده تیم کامل شود و به این ترتیب نیمکت تیم ما مثل بازی با راه آهن و سایپا خالی نیست.
ما در هفته های اخیر منتظری و نکونام را نیز از دست داده ایم که به هر شکل از بازیکنان موثر ما بوده اند اما افتخار می کنیم که در کنار چنین بازیکنانی نتایج خوبی به دست می آوریم. کاری که استقلال کرده است حاصل مجموع زحمات بازیکنان، مدیریت و کادرفنی و در رأس آن آقای قلعه نویی است.
جام حذفی و اهمیت آن: جام حذفی کمتر از لیگ اهمیت ندارد و وضعیت فشرده بازی ها، ما را با شروع مسابقات آسیایی در شرایط سختی قرار خواهد داد اما دوست داریم از تمامی نفرات خود استفاده کنیم.
مهدی رحمتی گفته بود که کفاشیان نخواسته من به عنوان بازیکن اخلاق معرفی شوم و همچنین این بازیکن می تواند به تیم ملی اضافه شود: جواب قسمت اول را نمی دهم اما در مورد قسمت دوم سوال باید بگویم رحمتی بازیکن ماست و به طور اختصاصی با مربی دروازه بان های ما تمرین می کند. او انگیزه بالایی دارد و اتفاقات تیم ملی روی عملکرد او تاثیر نگذاشته ست. گذشته را باید فراموش کرد و باید آماده ترین ها را به تیم ملی فرستاد. رحمتی در حال رقابت است و همه ما از جمله کی روش باید به این موضوع نگاه حرفه ای داشته باشیم.
طبق صحبت های نمازی از نفر هفتم - هشتم به بعد بقیه بازیکنان تیم ملی بر اساس تلاش انتخاب می شوند و فکر می کنم حق مهدی رحمتی است که رقابت کند.
فاصله کم بین بازی ها: در فاصله های کم بین بازی ها مانند سه، چهار روز، انجام تمرین فنی مشکل است بنابراین هر دو تیم روی مسائلی مانند پنالتی زدن و شرایط بازی در صورت رسیدن به وقت اضافه تمرین می کنند اما دو کاری که خیلی برای ما مهم است ریکاوری بازی های لیگ و ریکاوری روانی است. ما در فصل گذشته نیز شرایط بازی های فشرده را تجربه کرده ایم که با موفقیت از این وضعیت خارج شدیم.
مسابقات جام حذفی بسیار حساس است، ممکن است در لیگ ببازیم اما این فرصت وجود دارد که در بازی بعد جبران کنیم اما در جام حذفی این مساله وجود ندارد و باخت یعنی حذف. هر مسابقه حذفی مانند یک فینال است، معتقدم اگر بازی قبلی ما به جای داربی یک بازی معمولی بود نیز این مساله مهم بود که ما بتوانیم ذهنیت بازیکنان را از یک بازی در لیگ به یک بازی در جام حذفی تغییر بدهیم.
جایگاه ذوب آهن در لیگ: به شخصه معتقدم که ذوب آهن جایش اینجای جدول نیست، با تیم ذوب آهن زندگی کرده ام و بسیار آنها را می شناسم، می بایست جای ذوب آهن بالاتر از این باشد چون آنها در بسیاری از بازی ها مستحق شکست نبوده اند.
در دو بازی با ذوب آهن دو شرایط خاص داریم، در رسانه ها خوانده ام که برخی از بازیکنان و مسئولان ذوب آهن بازی فردا را کم اهمیت جلوه داده اند و گفته اند لیگ مهم تر است، باید بگویم که این حرف ها رد گم کنی است و این بازی برای ذوب آهنی ها خیلی با اهمیت است چون می توانند با برتری در این بازی روند خوبشان را ادامه بدهند. برای ما نیز به خاطر حفظ صدرنشینی در لیگ برتر و صعود به دور بعدی هر دو بازی مهم است. جالب است برای شما بگویم اگر در این بازی پیروز شویم دو بازی متوالی هم با مس کرمان خواهیم داشت که شرایط ویژه و مشکلی را پیش روی ما قرار می دهد.