ملت ایران: تیم فوتبال استقلال تهران با تساوی که مقابل پرسپولیس کسب کرد، جایگاه خود را در صدر جدول بازی ها حفظ و فاصله ۴ امتیازی اش را با رقیب سنتی تثبیت کرد. علی جباری، رئیس کمیته پیشکسوتان باشگاه استقلال در خصوص تساوی آبی ها در دربی به سایت گل گفت: این بازی ازنظر من به هیچ وجه بار فنی قابل توجه نداشت و در این شرایط از نظر من استقلال توانست با تدابیر خود، شرایط را به نفع خودش رقم زده و پیروز واقعی این نتیجه مساوی باشد.
جباری با اشاره به شایعاتی در خصوص اهداف سیاسی در رقم خوردن این نتیجه ادامه داد: به نظر من این حرف ها را کسانی می زنند که خیلی با فوتبال آشنایی ندارند. من معتقدم که برعکس این حرف ها، هر دوتیم برای برد به زمین آمده بودند و حتی پرسپولیس که ۴ امتیاز هم از استقلال عقب تر بود، تمام تلاشش را کرد تا نتیجه را به نفع خودش برگرداند و استقلال هم این طرف برای بیشتر کردن فاصله تلاش کرد و با توجه به جو استادیوم و استرس بین بازیکنان در نهیات بازی مساوی شد.
کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان در ادامه با اشاره به اعتراض برخی از هواداران منتسب به پرسپولیس به سید مهدی رحمتی افزود: من خودم وقتی این هجمه را علیه سید دیدم، دلم سوخت، چرا که این بازیکن در صعود تیم ملی به جام جهانی زحمات زیادی را کشیده و اگر عده ای هم چنین کاری کرده اند اشتباه بزرگی بوده و امیدوارم دیگر شاهر چنین اتفاقاتی نباشیم. به نظر من رحمتی نفر اول دروازبانان در ایران است و لقب بهترین دروازبان برازنده اوست.
جباری در ادامه با اشاره به برخی شعار ها در دربی علیه بازیکنان گفت: به نظر من این اصلا کار شایسته این نیست و نباید در حریم خصوصی افراد وارد شویم و با آبروی شان بازی کنیم. اگر هم اتفاقی مثل قلیان کشیدن یک بازیکن افتاده نباید آن را علنی کرده و تیشه به ریشه اش بزنیم. به عقیده من آبی و قرمز ندارد و نباید در تریبون عمومی به کسی بگوییم قلیونی.
رئیس کمیته پیشکسوتان استقلال با اشاره به سخنان اللهوردی، پیشکسوت این تیم در برنامه ورزش از نگاه دو خاطرنشان کرد: من فکر می کنم چون مکتوب نبوده، ایشان هرچه دلش خواسته گفته است و از نظر من تمام حرف های شان کاملا دروغ بوده است. بنده پرسابقه ترین بازیکن این باشگاه هستم و اصلا چنین چیزی وجود ندارد و باید تریبونی در اختیار ما هم قرار بگیرد تا از همان شبکه به دروغ های این آقا جواب بدهیم تا اذهان عمومی روشن شود.