به گزارش ملت ایران به نقل از گل: پس از دیدار ۳ شنبه شب اسپانیا مقابل گرجستان در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ درقاره اروپا که با برد ۰-۱ ماتادورها همراه بود، آمار و ارقام جالبی رقم خورد. یکی از این آمار جالب، آمار مالکیت توپ توسط شاگردان دل بوسکه بود که این رکورد قابل توجهی در دوران مربیگری دل بوسکه در تیم ملی می باشد.

اسپانیا در این بازی ۸۰% مالکیت بازی را در اختیار داشت. رکورد پیشین ماتادورها، ۷۹% مالکیت توپ در بازی دوستانه اخیر این تیم مقابل کستاریکا بود که با برد ۲-۱ ماتادورها به پایان رسیده بود. آنها در دیدار دوستانه دیگری که اخیرا برگزار کرده بودند و با برد ۰-۲ این تیم مقابل جمهوری چک همراه بود، مالکیت ۷۸% بر میدان داشتند.

البته مالکیت برتوپ و میدان چیز جدیدی در تیم دل بوسکه نیست.. آنها درتمامی ۶۴ دیداری که زیر نظر دل بوسکه برگزار کرده اند، مالکیت بیشتری در مقایسه با تیم حریف بر توپ و میدان داشته اند.

با دراختیار داشتن مالکیت بالای توپ، مطمئن خواهی شد که تیم حریف موقعیت های کمتری برای گلزنی خواهد داشت؛ هرچند که این مالکیت بالا، ارائه یک بازی خوب و یا برد تیم را تضمین نمی کند؛ مانند همان چیزی که در بازی با گرجستان دیدیم.