ملت ایران: " سارا استوری " دوچرخه سوار قهرمان انگلیسی پارالمپیک لندن را بیشتر بشناسید
این ورزشکار انگلیسی ۳۳ ساله است. وی تا کنون در ۶ دوره مسابقات پارالمپیک حضور داشته است. او ورزش حرفه ای را با شنا آغاز کرده است و زمانیکه در مسابقات پارلمپیک بارسلونا ۱۹۹۲ برای اولین بار پا به عرصه رقابتها گذاشت تنها ۱۴ سال سن داشت وی در آن دوره از مسابقات توانست به ۲ مدال طلا، ۳ نقره و یک برنز دست پیدا کند. او تا کنون در هر المپیکی حضور داشته است صاحب مدال بوده و این مسئله نشان از قدرت فوق العاده او دارد

عکس: بیوگرافی "سارا استوری" دوچرخه سوار قدرتمند پارالمپیک
او در المپیک آتن رشته ورزشی اش را تغییر داده و در دوچرخه سواری حضور پیدا کرد و در این رشته هم استعدادهای زیادی از خود به نمایش گذاشت و توانست در این رشته هم مدال آور باشد. او اولین ورزشکار زن معلولی است که توانسته است در رشته ۳۰۰۰ متر انفرادی از خود رکورد بجا گذارد او در سال ۲۰۰۹ نیز توانست در این رشته قهرمان جهان باشد. در سال ۲۰۱۰ او در دوچرخه سواری دور لندن که به مناسبت حمایت مالی از ورزشکاران پارلمپیک بریتانیا برپا شد حضور داشت و در سال ۲۰۱۱ با قهرمانی در دو رشته انفرادی و تایم تریل ۵۰۰ متر توانست هم سهمیه پارالمپیک را کسب کند و هم امید اول کسب مدال برای تیم بریتانیا باشد.
او سابقا با نام " سارا بیلی " در رقابتها حضور داشت اما بعد از ازدواج با یک دوچرخه سوار بنام انگلیسی به نام " بارون استوری " با نام خانوادگی شوهرش به کسب افتخار میپردازد.

پرداد