ملت ایران: استقلال با پیروزی های سریالی که توانسته تا اینجای کار توانسته در بازی های اخیر خود کسب کند، صدرنشین بازی ها شده و امید زیادی به شکست رقیب سنتی و حفظ جایگاه کنونی دارد. شاهرخ بیانی، عضو کمیته فنی این باشگاه در خصوص شرایط استقلال گفت: تمرینات خوبی در این مدت داشتیم و با آمدن برهانی، اولادی و غلام نژاد نفرات بیشتری را در اختیار داریم. شرایط تیم به شکر خدا خوب است و بچه ها بیشتر از قبل با هم هماهنگ شده اند و آماده بازی دربی هستند.
بیانی خاطرنشان کرد: بازی روز جمعه همیشه مثل همه بازی های تاریخ دربی، حساسیت های خاص خودش را داشته و همیشه فشار مضاعفی روی بازیکنان دو تیم وجود دارد ولی با این وجود ما تمام تلاش مان را در استقلال کرده ایم که بچه ها را به لحاظ روحی آماده کنیم و با صحبت های کادر فنی و امیر خان همه آماده ارائه یک بازی خوب و شکست پرسپولیس هستند.
بیانی همچنین با اشاره به جدایی منتظری و نکونام از استقلال افزود: به نظر من جواد و پژمان بازیکنان کوچکی نبودند که بگوییم جدایی شان بی اهمیت بوده است. به هر حال جدایی آنها از استقلال به خواست خودشان بود و ما در این تصمیم هیچ دخالتی نکردیم، اما ما جایگزین های خوبی برای این دو بازیکن داریم که می توانند با انگیزه و توانایی های شان جای آنها را در زمین پر کنند..
کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان در ادامه نیز با اشاره به انتشار تصویر بازیکنان استقلال در روزنامه منتسب به پرسپولیس خاطرنشان کرد: آخر این رفتار و این حرکات تخریبی و هتک حرمت حریم شخصی آدمها در چنین روزنامه هایی این می شود که ما تماشاگران را از ورزشگاه ها فراری می دهیم و این فرهنگ غلط فقط باعثخالی شدن ورزشگاه ها می شود.
وی ادامه داد: من به هیچ وجه قلیان کشیدن را برای یک بازیکن حرفه ای فوتبال را مورد تائید نمی دانم ولی این که این مسئله باعثشود که بخواهیم با تمام بضاعت مان به حریم خصوصی آدم ها حمله و به خاطر ۳ امتیاز حرمت شکنی کنیم، اصلاً در مردانگی و معرفت نیست و من برای چنین فرهنگی متاسفم