ملت ایران: از فردا بازی های هفته بیست و سوم لیگ برتر آغاز خواهد شد و حداقل خوبی رقابت های این هفته آنجاست که بازی های دیگر فدای دربی بزرگ تهران نخواهد شد. ۶ بازی مهم امروز برگزار خواهد شد که در هر کدام شان می توان نکته های ویژه ای پیدا کرد. برای هر بازی هم با ریز شدن در نکته شاید بتوان یک سوال مطرح کرد که پاسخ آنها می تواند تعیین کننده نتیجه مسابقه باشد.
آیا سرمربی داماش دوباره در دیدار با فجر برکنار می شود؟
سال گذشته و در اوایل فصل بود که امید هرندی باخت بدی در شیراز متحمل شد و حالا دوباره داماش بحران زده به دیدار فجر سپاسی شیراز می رود آن هم در شرایطی که شایعه تغییرات در راس کادر فنی قوت گرفته و بعید نیست این تیم رشتی بار دیگر در برابر فجر دچار تغییراتی شود وناظمی که یک سل قبل جانشین هرندی شده بود جای خود را به تیم دیگری بدهد. هر چند حریف آنها هم تیم بحران زده ای است اما اوضاع داماش بشدت بحرانی است. آنها از هفته شانزدهم که سایپا را ۲-۳ شکست دادند دیگر بردی نداشته اند و در ۷ بازی گذشته نتایج بسیار بدی گرفته اند. داماش در ۴ بازی اخیرش ۴ باخت پیاپی متحمل شده و همواره با مشکلات مالی و بحران های مدیریتی مواجه بوده است و به نظر نمی رسد در دیدار با فجر هم این مشکلات دست از سرش بردارد.
آیا کرانچار و جوانهایش به پیشروی در جدول ادامه می دهند؟
چهار برد پیاپی کاری کرد تا در اصفهان همه از زلاتکو بگویند و بار دیگر به او تیمش ایمان بیاورند که بدون محرم و خلعتبری و جباری و… هم می شود قهرمان شد. اگر شریفی دوباره گل بزند و امیر حسین کریمی و بقیه ستاره های تیم مثل حاج صفی، شجاع، ابراهیمی، عقیلی و رحمان بدرخشند می توان منتظر بردی دیگر بود. سپاهان برای برد متوالی پنجم به تهران خواهد رفت تا مقابل تیم بحران زده راه آهن قرار بگیرد اما راه آهنی ها می گویند در سال های اخیر مقابل سپاهان نتایج خوبی بگیرند و شاید در این بازی با مربی سابقا سپاهانی شان تیم اوج گرفته کرانچار و جوان هایش را در تهران متوقف کنند. از اصفهان خبر می رسد نویدکیا هم بعد از ماه ها در تمرین تیمش پا به توپ شده و حتی اگر او به بازی فردا نرسد خبر بازگشت محرم می تواند چرخ های سپاهان را روغنکاری کند.
آیا مهرداد بایرامی از سهراب عبور می کند؟
مهرداد بایرامی هفته قبل و در بنیان دیزل کاری کرد که در این فصل هیچ مهاجمی انجامش نداده. به ثمر رساندن ۴ گل در یک بازی حتی مقابل ضعیف ترین تیم ها هم اتفاقی ویژه است اما جالب تر آنجاست که مهاجم شماره ۹ آبی های تبریز در دو بازی اخیر و بعد از دو ماه رخوت به محض حضور مهدی تارتار در اس کادر فنی ۵ گل به ثمر رسانده و در راس جدول گلزنان با انصاری فرد و عنایتی شریک شده است. با این حال بایرامی برای تداوم گلزنی هایش در اهواز کار دشواری خواهد داشت. این جوان ۲۳ ساله باید از سد مسن ترن بازیکن لیگ سهراب بختیاری زاده عبور کند؛ کاری که برای بسیاری از مهاجمان آماده و جوان این فصل لیگ برتر تقریبا نشدنی بوده و سهراب مقابل بیشتر آنها سر بلند بوده است.
آیا هواداران تراکتور دوباره با یادگار آشتی می کنند؟
سرما، برف و البته رودررویی با مجید جلالی و انزجار از بازی های منفعل تراکتور در بازی های اخیر کاری کرده بود تا هواداران پرشور تراکتور تیم شان را حتی در بازی های خانگی تنها بگذارند اما شاید فردا شرایط ویژه ای رقم بخورد تعداد تماشاگران نسبت به بازی با فجر بیشتر شود. تیم جلالی برای اینکه بیش از این از صدر فاصه نگیرد باید در خانه از صبای قم پذیرایی کند که در بازی قبلی اش برنده بوده اما شاد برای کادر فنی تیم تبریزی حضور تماشاگران بیشتر خبر چندان خوشحال کننده ای نباشد چرا که به نسبت ازدیاد تماشاگران در ورزشگاه درصد مخالفان جلالی روی سکوها هم بالا می رود فشار و استرس بیشتری بر این تیم وارد می آید. این مساله اگر با گل خوردن و بازی ضعیف تراکتور توام شود قطعا وضعیت بدتر خواهد شد.
ِِآیا فولادقبل دربی به صدر می رسد؟
فولاد خوزستان حالا یکی از مدعیان جد قهرمانی است. آنها بعد از برد پرسپولیس و نمایش درخشانی که ارائه کردند یکی دو ساعت در صدر جدول بودند. صدر که در نیم فصل اول در چند هفته متوالی در اختیارشان بود. آنها فردا با برد در اصفهان بار دیگر می توانند صدر جدول را از استقلال پس بگیرند و در این صورت صدرنشینی شان به جای دو ساعت، یک شبانه روز طول خواهد کشید. بعد از آن فولادی ها شاید برخلاف بسیاری از اهالی فوتبال دوست داشته باشند دربی تهران برنده نداشته باشد. اگر فولاد موفق به شکست ذوب آهن با اختلاف بی از دو گل شود حتی مساوی در دربی هم نمی تواند این تیم را از صدر به زیر بکشد.
آیا سجاد شهباززاده به صدر جدول گلزنان می رسد؟
شهباززاده بالاخره از روی نقطه پنالتی گل زد تا همچنن در کورس آقای گلی باشد. این اولین گل شماره ۱۰ سایپا در کرج بود و حالا طلسم گل نزنی او در خانه شکسته. سایپا این هفته باز هم در خانه بازی خواهد کرد و مقابل حریفی قرار می گیرد که مثل خودش کم انگیزه است و در میانه جدول جا خوش کرده. سایپا برای اینکه دوباره رتبه هفتم را از ملوان بگیرد باید این تیم را در خانه شکست دهد و شاید این مهمترین انگیزه باشد برای تداوم گلزنی های سجاد در کرج. او فعلا دو گل با صدر جدول گلزنان فاصله دارد و شاید این مسابقه بهترین فرصت باشد که او این فاصله را کم کند و بعد از مدت ها به صدر جدول گلزنان برگردد.