به گزارش ملت ایران به نقل از گل: رضا قوچان نژاد، مهاجم جدید و دورگه تیم ملی از جمله بازیکنانی است که کی روش روی توانایی های او حساب ویژه ای باز کرده است.

به گزارش سایت گل، این مهاجم گلزن و مشهدی که به تازگی از سنت ترویدن راهی استانداردلیژ شده برای بازی در تیم ملی با مشکل بزرگی روبرو است. البته فقط بازی هایی که در ایران برگزار خواهد شد. رضا قوچان نژاد خدمت سربازی نرفته و به محض ورود به ایران باید دفترچه نظام وظیفه بگیرد و خدمت سربازی اش را پشت سر بگذارد. دقیقا داستانی که چند سال پیش برای مهرداد اولادی اتفاق افتاد و این مهاجم نمی توانست برای بازی های تیم ملی و البته الشباب راهی ایران شود. در نهایت هم اولادی در بازگشت به ایران خدمت سربازی اش را انجام داد تا مشکلی از این بابت نداشته باشد.

حالا شنیده می شود این قصه برای رضا قوچان نژاد به وجود آمده اگر چه او یک راه حل دیگر هم دارد؛ راه حلی که باید به دست مسوولان فدراسیون فوتبال انجام شود. مسوولان فدراسیون مدتی قبل با پرداخت مبلغی مشکل اشکان دژاگه را حل کردند و حالا می توانند همان راه را برای قوچان نژاد بروند. طبق قانون اگر فردی، بیش از پنج سال را در خارج از کشور گذرانده باشد، می‌تواند با پرداخت مبلغی در حدود ۱۰ میلیون تومان، کارت پایان خدمتش را دریافت کند. این قانون برای همه وجود دارد اما برای ورزشکاران ملی با سرعت بیشتری اجرا می‌شود و همین مسئله راه را برای فدراسیون فوتبال باز می کند تا نسبت به حل مشکل دو رگه های تازه وارد اقدام کند.