آرسنال اولین برد خود را در آنفیلد جشن گرفت

به گزارش ملت ایران به نقل از گل: آرسنال با پیروزی ۲-۰ مقابل لیورپول در آنفیلد، به اولین پیروزی اش در رقابت های این فصل لیگ برتر دست پیدا کرد.

توپچی ها بازی را بهتر شروع کرد و در دقایق نخست به خوبی توپ را در زمین به چرخش در می‌آورد اما با گذشت زمان لیورپول خود را پیدا کرد و با پاس های اشتباه بازیکنان آرسنال صاحب موقعیت هایی نیز شد.

نخستین موقعیت قرمز ها شوت بورینی مهاجم جدید این تیم بود که ضربه وی از کنار دروازه به بیرون رفت. در ادامه سوارس با استارت ناگهانی که زد مرتساکر را از پیش رو برداشت که مدافع آلمانی آرسنال وی‌را با خطا متوقف کرد تا آرسنال نخستین کارت زد خود در این فصل را دریافت کند.

بازی برای دقایق طولانی بیشتر در میانه میدان در جریان بود و در این بین پاس های اشتباهی که بازیکنان آرسنال بعضا می دادند دردسر هایر را برای تیم ایجاد کرد که در یکی از همین صحنه ها بود که میکل آرتتا هافبک دفاعی تیم نیز کارت زرد دریافت کرد.

اما در دقیقه ۳۱ بازی بود که در حالی که لیورپول در حال تدارک حمله بود، توماس فرمائلن به خوبی توپ ربایی کرد و پودولسکی استارت سریعی زد و توپ را به کازورلا واگذار کرد، کاسورلا نیر در پشت محوطه جریمه با یک پاس زیبا ستاره آلمانی را صاحب توپ کرد که وی با یک ضربه پای چپ دقیق دروازه رینا را فرو ریخت.

دقایقی بعد بود که رحیم استرلینگ هافبک جوان لیروپول موقعیت خوبی را به دست آورد که ضربه پای چپ وی با برخورد به قسمت بیرونی تیرک دروازه به بیرون رفت. دقایقی بعد لیورپول صاحب موقعیت دیگری شد. ابتدا مرتساکر با یک تکل عالی توپ استرلینگ را زد اما توپ برگشتی را جرارد تصاحب کرد که شوت او با تکل عالی از فرمائلن برگشت داده شد. در دقایق پایانی نیمه اول آرسنال موقعیتی بسیار عالی داشت تا کار لیورپول را در همان نیمه اول یکسره کند اما ژیرو در موقعیتی تک به تک نتوانست پاس خوب دیابی را تبدیل به گل کند.

آرسنال در دقایق پایانی نیمه با دفاع جانانه خود توانست دروازه خود را بسته نگاه دارد.

آرسنال شروع شگفت انگیزی در نیمه دوم داشت. توپچی ها به شکل عالی بازی را تحت کنترل خود گرفتند و با پاسکاری های‌ تماشایی خود روحیه تیم را بالا بردند. در همین اوقات بود که کایرن گیبس مدافع چپ آرسنال در محوطه جریمه لیورپول صاحب موقعیتی شد و ضربه پای چپ وی از زاویه بسته توسط رینا مهار شد. راجرز برای اینکه بازی را از کنترل آرسنال خارج کند سریعا دست به تغییر زد و داونینگ را به جای فابیو بورینی به میدان فرستاد. در ادامه لیورپول که جلو کشیده بود با شوت دنیل اگر از راه دور صاحب موقعیتی شد که مانونه به خوبی شوت وی را مهار کرد. دقایقی‌بعد نیز کاسورلا برای آرسنال شوت سنگینی را روانه دروازه کرد که ضربه وی با اختلافی کم به بیرون رفت.

در دقیقه ۶۸ بازی بود که روی همکاری عالی پودولسکی و کاسورلا، هافبک اسپانیایی توپچی ها صاحب موقعیتی شد که شوت پای چپ وی به تور دروازه لیورپول نشست. در دقیقه ۷۳ آرسنال نخستین تعویض خود را انجام داد و آرون رمزی به جای چمرلین خسته وارد میدان شد. بازی متعادل وارد دقایق پایانی خود شد که شلوی بازیکن تازه وارد لیورپول شوت سنگینی را از فاصله نزدیک روانه دروازه آرسنال کرد که مانونه با عکس العمل خوب خود توپ را برگشت داد و ورمالن نیز خطر را به طور کامل دفع کرد. دقایقی بعد لویئس سوارس روی پاس خوب جرارد صاحب موقعیتی شد که ضربه خود را با بالای دروازه فرستاد. در دقیقه ۹۰ بود که باز هم مانونه عکس العمل استثنایی را انجام داد و شوت شلوی را به کرنر فرستاد.

در دقیقه ۹۱ نیز آرسنال سومین تعویض خود را انجام داد و توماس ورمالن که احساس ناراحتی می‌کرد از زمین خارج و لورن کوشیلنی وارد میدان شد. در نهایت بازی با نمایش مقتدرانه آرسنال هم در دفاع و هم در حمله با نتیجه ۲-۰ به پایان رسید.