یک گروه تلویزیونی از ژاپن این روزها میهمان تمرینات و اردوهای استقلال هستند. آنها جهت تهیه یک گزارش مفصل درباره دربی تهران از روز چهارشنبه در اردوی استقلال حاضر شدند.
این شبکه تلویزیونی ویژه برنامه ای دارد که در آن به دربی های مطرح جهان می پردازد. سرپرست این گروه، خانم شیمیزو در گفت و گو با محمد نوری فر، معاون ارتباطات باشگاه استقلال درباره علل سفر به تهران گفت: «ما در ژاپن چیزی به نام دربینداریم و با وجود کیفیت بالای جی لیگ از نظر اجتماعی و هواداری یک رقابت سنتی و قدیمی مثلا بین دو باشگاه ژاپنی در یک شهر و یا منطقه وجود ندارد. به همین دلیل در تلاش هستیم تا با ساخت چنین گزارش هایی بستر به وجود آوردن چنین مسابقه هیجان انگیزی را در ژاپن به وجود بیاوریم»
قرار است که این گروه روز جمعه همراه کادر فنی تیم استقلال در یک مراسم خیریه حضور یابند. امیر قلعه نویی عصر چهارشنبه در دفتر خود در کمپ حجازی پذیرای این گروه بود. سرمربی آبی ها به آنها اجازه داد که تا روز دربی در همه برنامه ها در کنار تیم استقلال باشند. حتی قلعه نویی پیشنهاد این گروه را برای حضور در منزل شخصی خود و تهیه یک گزارش پذیرفت. برخورد خوب قلعه نویی و انعطاف او موجب تعجب و حیرت این گروه ژاپنی شد.
خانم شیمیزو که فارسی را هم خیلی خوب حرف می زند در این مورد گفت: «برخورد سرمربی با ما خیلی محترمانه و هیجان انگیز بود. باید اعتراف کنم که هیچ باشگاهی در ژاپن به ما اجازه نمی دهد که تا این میزان در کنار یک تیم باشیم.»
در نشست دیروز کادر فنی استقلال با این گروه تلویزیونی سوژه های جالب دیگری هم وجود داشت. از جمله می توان به آشنایی این گروه با سیروس دین محمدی به عنوان زننده تک گل استقلال مقابل جوبیلوایواتا در آن فینال معروف یاد کرد.
همین طور بازی امیر قلعه نویی در مقدماتی جام جهانی ۹۴ امریکا مقابل تیم ملی ژاپن در قطر. البته در این میان کادر فنی تیم استقلال از جمله شاهرخ بیانی سراغ کازایوشی میورا را از این گروه گرفت و عجیب آنکه آنها در پاسخ گفتند هنوز میورا با حدود ۴۴ سال سن در لیگ های زیر گروه مشغول بازی است!