به گزارش ملت ایران، محمدرضا نوایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اشتباهات فردی باعثاز دست رفتن مدال طلا شد به طوری که در کشتی مهدی تقوی مشاهده کردیم که او با بی‌انگیزگی تنها با مچ‌های حریف کار می‌کرد و صادق گودرزی نیز در فینال برابر حریف آمریکایی خود ساکن بود، در حالی که در برابر باروفس باید حمله می‌کرد. از سوی دیگر شانس نیز که یکی از فاکتورهای کسب موفقیت است، با آزادکاران ما همراه نبود.

خادم کارش را بلد است

وی در مورد تغییر کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد نیز گفت: روی کار آمدن خطیب در فدراسیون کشتی منجر به رفتن غلامرضا محمدی و آمدن رسول خادم شد. زمانی که رسول خادم آمد از محمدی دعوت کرد در کنار هم باشند، متاسفانه افرادی این رفاقت را به هم زدند و من فکر می‌کنم اگر رسول خادم و محمدی در کنار هم بودند تیم نتیجه‌ صددرصد خوبی به دست می‌آورد.

نوایی با اشاره به این که فشار و استرس زیادی روی آزادکاران بود، بیان کرد: سه مدال طلای کشتی فرنگی، توقع کسب مدال‌های طلا توسط آزادکاران به خصوص افرادی که مدافع قهرمانی بودند(رضا یزدانی و مهدی تقوی) را ایجاد کرد که در نهایت استرس کسب مدال طلا با اعصاب و روان کشتی‌گیران بازی کرد.

نوایی عملکرد تیم کشتی آزاد را موفق عنوان کرد و گفت: افرادی که از عملکرد رسول خادم انتقاد می‌کنند، کسانی هستند که آشنایی با کشتی ندارند و رسول خادم از انجام هیچ کاری برای آزادکاران کوتاهی نکرد.

وی در ادامه افزود: انتخاب احسان لشگری و کمیل قاسمی توسط رسول خادم با مخالفت‌های زیادی روبرو شد، اما مشاهده کردید که همین دو نفر توانستند دو مدال برنز را کسب کنند و این نشان می‌دهد که او کارش را به خوبی انجام داده است.

مربی سابق تیم ملی کشتی آزاد در پایان بیان کرد: خادم صددرصد به حرف‌های خود مبنی بر پاسخگویی نتایج تیم در المپیک پایبند است و امیدوارم سال آینده بتواند تیم آماده و استخوان داری را راهی مسابقات جهانی کند.