ملت ایران، به گزارش «تابناک»، دومین روز مسابقات تکواندوی المپیک ۲۰۱۲ لندن امروز(پنج‌شنبه) آغاز شد و محمد باقری معتمد تکواندوکار وزن ۶۸ - کیلوگرم در نخستین مبارزه خود به مصاف " دیوید بوی " از کشور آفریقای مرکزی رفت و در پایان به برتری قاطع ۷ بر ۲ رسید.

معتمد در دومین بازی خود به مصاف " روح الله نیک‌پا "، تکواندوکار افغان و دارنده‌ نشان برنز المپیک رفت. وی در راند طلایی توانست تکواندوکار افغان را شکست دهد.

معتمد در مرحله نیمه نهایی به مصاف " دیه گو‌ سیلوا " تکواندو کار تیم ملی برزیل رفت و در پایان و در راند طلایی به دلیل فعالیت بیش تر تکواندوکار ایرانی، داوران محمد باقری معتمد را به عنوان برنده مبارزه معرفی کردند و وی راهی فینال شد.

تکواندوکار وزن ۶۸ - کیلوگرم ایران در فینال رقابت‌های تکواندوی المپیک مقابل حریف قدرتمند و عنوان‌دار خود شکست خورد و به مدال نقره قناعت کرد.

در تایم نخست ابتدا باقری معتمد یک امتیاز به دست آورد اما تازگل که نمی‌خواست بازنده وقت اول را به پایان برساند، در ثانیه‌های پایانی یک امتیاز گرفت و کار در وقت اول مساوی به پایان رسید.

در تایم دوم تازگل عالی کار کرد و در حالی که باقری معتمد دو امتیاز گرفت، توانست ۴ امتیاز بگیرد. یک اخطار هم نصیب باقری معتمد شد تا کار بسیار سخت شود.

در وقت سوم باقری معتمد با وجود این که فرصت زیادی نداشت در دقیقه‌ی اول حمله‌ای انجام نداد، حملات پیاپی هم باعثشد، نتیجه شش برچهار به سود تازگل شود.

باقری معتمد در پایان این رقابت‌ را ۶ بر ۵ واگذار کرد و مدال نقره گرفت.

معتمد و تزگول پیش از این ۳ بار در دیدارنهایی تورنمنت های معتبر به مصاف هم رفته بودند که درآن ۲ پیروزی برای تزگول و یک پیروزی برای محمد باقری معتمد به دست آمده بود. معمتد مدال طلای مسابقات جهانی سال ۲۰۰۹ دانمارک و تزگول مدال طلای پیکارهای جهانی ۲۰۱۱ کره جنوبی را در کارنامه دارند.