به گزارش اختصاصی ملت ایران بولت این دونده جامایکایی که اخیرا در المپیک ۲۰۱۲ رکورد جهان را در رشته دو ۱۰۰ متر را شکسته است صاحب مدال طلا شد.

در المپیک ۲۰۰۸ و ۲۰۰۳ پکن هم مدال آور بود. اسپانسر این ورزشکار در المپیک ۲۰۰۳ شرکت Puma و یک شرکت موبایل سازی جامایکایی بنام Digicel بود که قرارداد کوچکی با آنها بسته بود. این ورزشکار با سه مدال طلا و شکستن سه رکورد جهانی در المپیک ۲۰۰۳ جزو مشهورترین ورزشکاران شناخته شد و شهرت جهانی او از المپیک پکن شروع شد.

در آمد سالانه این ورزشکار حدود ۲۰.۳ میلیون دلار در سال است او در حال حاضر جزو پردرآمدترین ورزشکاران جهان است. درواقع این دارایی او در بین قهرمانان دومیدانی بی سابقه بوده است او با شرکت ساعت سازی Hublot سوییس و با کمپانی Virgin Media قرارداد دارد. قرارداد جدید او با شرکت نیسان موتوراست که بولت قرار است در کمپین تبلیغاتی این شرکت حضور داشته باشد. سال ۲۰۱۰ با تمدید قراردادش با شرکت آلمانی Puma سالانه۹میلیون دلار در آمد داشت در حالیکه ارزش قرارداد یک بازیکن فوتبال با شرکت نایک Nike یک میلیون دلار است.
به عقیده کارشناسان ورزشی او در حال حاضر پر در آمدترین ورزشکار دومیدانی است وهرگز در تاریخ دو میدانی چنین ورزشکار پر در آمدی وجود نداشته است.