وقتی سلیمی این وزنه را می زند، تعدادی از وزنه برداران ناظر این صحنه نزدیک می آیند تا با او عکس بگیرند.

این هرکول ایرانی با یک متر و نود و هشت سانتی متر قد و صد و شصت و پنج کیلوگرم وزن، به معنای واقعی کلمه، مرد بزرگ رقابتهای وزنه برداری لندن است.

وی در اظهاراتی گفت: «هدف اصلیم در المپیک دو هزار و دوازده لندن کسب مدال طلا است. زیرا از پارسال تاکنون بسیار سخت تمرین کرده ام و به خاطر اردوهای آموزشی حتی نتوانستم خانواده ام را ببینم.»

این قهرمان بیست و دو ساله ایرانی از سال دو هزار و نه تاکنون در رقابتهای بین المللی شکست نخورده است. وی در سالهای دو هزار و ده، و دو هزار و یازده قهرمان جهان شد و در رقابتهای قهرمانی آسیا از سال دو هزار و نه تا دو هزار و دوازده، ‌ هر سال عنوان قهرمانی را کسب کرده است.

سلیمی با بلند کردن دویست و چهارده کیلو در حرکت یک ضرب در رقابتهای جهانی پاریس، در مجموع با چهارصد و شصت و چهار کیلوگرم عنوان قهرمانی را در این رقابتها از آن خود کرد. سجاد انوشیروانی، هموطن سلیمی نیز در این رقابتها با بیست و پنج کیلوگرم کمتر، مقام دوم را کسب کرد.

برای بسیاری از ایرانی ها، مسئله این نیست که آیا سلیمی عنوان قهرمانی وزنه برداری المپیک لندن را کسب خواهد کرد یا خیر. بلکه مسئله این است که آیا وی قادر خواهد بود رکوردهای وزنه برداری جهان را که در اختیار هموطن وی، حسین رضازاده، رییس کنونی فدراسیون وزنه برداری ایران است، بهبود بخشد.

سلیمی گفت: «نمی توانم با اطمینان بگویم که رکوردهای جدیدی ثبت خواهم کرد. این مسئله بستگی به روز رقابت دارد. پس از مطمئن شدن درباره کسب مدال طلا، درباره زدن رکوردهای تازه فکر خواهم کرد.»

این قهرمان ایرانی گفت فکر می کند سجاد انوشیروانی و ماتیاس اشتاینر، مدافع قهرمانی المپیک از کشور آلمان، رقبای اصلی وی هستند.

اما با توجه به تمرین ها، انوشیروانی تلاش خواهد کرد تا همپای هموطن خود، سلیمی رقابت کند. هفته پیش در تمرین ها، سلیمی پس از تمرین انوشیروانی، تعداد وزنه های روی میله را افزایش داد.

همچنین احتمال زیادی نمی رود اشتاینر بتواند مانند المپیک پکن، بار دیگر مدال طلا کسب کند.

وی به علت مصدومیت نتوانست در رقابتهای قهرمانی دو هزار و یازده شرکت کند و از چهار سال پیش که در مجموع چهارصد و شصت و یک کیلوگرم را به نام خود ثبت کرد، ‌ نتوانسته است رکورد شخصی خود را تکرار کند. تازه ترین نتیجه ای که وی کسب کرده است، بالا بردن مجموع چهارصد و بیست و چهار کیلوگرم در رقابتهای قهرمانی اروپا در ماه آوریل و کسب مقام دوم در این رقابتها بود.

وزنه بردار دیگری که امکان کسب مدال را در المپیک لندن دارد، روسلان آلبیگوف از کشور روسیه است که اشتاینر را در رقابتهای قهرمانی اروپا شکست داد و در جایگاه نخست این رقابتها ایستاد.

آلبیگوف در رقابتهای قهرمانی اروپا چهارصد و بیست و نه کیلوگرم وزنه زد و در رقابتهای قهرمانی روسیه در ماه مه رکورد خود را به چهارصد و شصت کیلوگرم رساند.