ملت ایران: ماکس آلگری سرمربی ۴۶ ساله ی روسونری که این روزها به شدت در میلان تخت فشار بود در حال حاضر تیمش در رده ی سیزدهم جدول حضور دارد و به به دنبال عملکرد ضعیفی که در نیم فصل نخست سری آ داشتند تنها پنج امتیاز تا منطقه خطر فاصله دارند. آنها از ۹ بازی لیگ تنها یک برد داشتند.
با تمام این اوصاف طبیعتا کانون مقصر اصلی و توجهات بر روی ماکس آلگری مرد ناموفق روسونری بوده همانطور که خود او در صحبت های اخیرش اعلام کرد فصل آخرش را در میلان سپری می کند.
آخرین شکست میلان برای هوادارن روسونری بسیار سخت بود چرا که آنها دربی دلامادونینا را به اینتر باختند. رودریگو پالاسیو در آن بازی تک گل اینتر را زد.
با تمام این اوصاف میلان با ورود کیسوکه هوندا ستاره ژاپنی سابق زسکا مسکو خود را تقویت کرده در حالی که رامی مدافع تنومند والنسیا را هم جذب کرده اند اما هوندا در بازی برابر آتالانتا از روی سکوها تیمش را همراهی می کند.
عادل رامی مدافع تنومند فرانسوی والنسیا از اکتبر گذشته با اجازه ی سران دو باشگاه با میلان تمریناتش را آغاز کرد اما تا ژانویه برای بازی کردن رسمی در میلان باید باید صبر می کرد.
میهمان دوشنبه عصر میلانی ها تنها یک امتیاز کمتر از این تیم در جدول رده بندی سری آ دارد و امیدوارند تا با کسب نتیجه در این بازی به روند ضعیف اخیرشان که پنج بازی بدون برد بوده پایان دهند.
پسران استفانو کولانتونو به هیچ وجه رقیب آسانی برای میلانی ها نبودند همانطور که آنها در دو بازی فصل گذشته ابتدا یک بر صفر در سن سیرو پیروز شدند پیش از اینکه در خانه ی خودشان ۴-۳ مغلوب روسونری شوند.
برای میلان استفان الشعراوی که به تازگی عمل جراحی بر روی زانویش انجام داده در دسترس نیست در حالی که والتر بیرسا و ایگناتسیو آباته بسیار بعید است که به این بازی برسند اما مصدومیت روبینیو که از ناحیه شانه بوده برطرف شده و مشکلی برای بازی کردن ندارد
سولی مونتاری در این بازی نخستین جلسه از محرومیت سه جلسه ای خود را سپری می کند پس از اینکه برخورد سختی با کوزمانوویچ بازیکن اینتر در دربی شهر میلانو داشت.
از طرفی انتظار نمی رود تا استفانو لوچینی، جانپائولو بلینی و لیونل اسکالونی بتواند برای آتالانتا در این بازی به میدان بروند. آنها از ۹ بازی خارج از خانه ی این فصل تنها چهار امتیاز گرفتند.