ملت ایران: گرت بیل ستاره ولزی رئال مادرید دوشنبه عصر در نخستین بازی سال ۲۰۱۴ میلادی از سری رقابت های لالیگا بار دیگر برای کهکشانی ها به میدان می رود.
او که در ۱۵ بازی این فصل برای سفیدپوشان مادرید ۱۵ گل زده نتوانست به دلیل مصدومیت از ناحیه کشاله ران برابر والنسیا پیش از تعطیلات کریسمس بازی کند.
با تمام این اوصاف بیل روز جمعه به تمرینات کامل تیمی بازگشت و می تواند دوشنبه عصر در ترکیب اصلی کارلو آنچلوتی که در برنابئو برگزار می شود قرار بگیرد.
نبود این ستاره گرانقیمت در بازی برابر والنسیا به هیچ وجه حس نشد چرا که جایگزین او یعنی آنخل دی ماریا در برد ۳-۲ برای تیمش گلزنی کرد تا این تیم همچنان نزدیک به اتلتیکو مادرید و بارسلونا در صدر به کارش ادامه دهد.
دو تیم صدرنشین لالیگا یعنی بارسا و اتلتیکو مادرید تنها تیم هایی هستند که این فصل رئال مادرید را در لیگ شکست داده اند و کهکشانی ها در سه دیدار اخیر خانگی شان در لیگ ۱۵ بار در مجموع گلزنی کرده اند.
کریستیانو رونالدو شش تا از آن گل ها را به ثمر رسانده که در دو هتریک تماشایی برابر سه ویا و سوسیه داد بود. این ستاره پرتغالی با گلزنی در مستایا هم تعداد گلهایش در مجموع ۲۱ بازی این فصل را به عدد ۲۷ رساند.
هموطن رونالدو، فابیو کوئنترائو پس از یک ماه دوری از میادین به دلیل مصدومیت از ناحیه همسترینگ برای بازی یکشنبه شب در دسترس بوده در حالی که رافائل واران و سامی خدیرا هر دو از ناحیه زانو آسیب دیده و همچنان مصدوم هستند.
در سوی دیگر سلتا در آستانه ی این بازی تنها یک امتیاز تا منطقه خطر سقوط فاصله دارد پس از اینکه از پنج بازی اخیر لیگ تنها فقط یک برد کسب کردند.
پسران انریکو از ۱۷ بازی نخست تنها چهار برد گرفتند هر چند که سه تا از این برد در بازی های خارج از خانه برابر بتیس، مالاگا و و سه ویا بدست آمد.
این تیم اهل گالیسیا فصل گذشته در هر دو دیدارش در سانتیاگو برنابئو از سری رقابت های لالیگا و کوپا دل ری به ترتیب با حساب ۲-۰ و ۴-۰ تن به شکست داد که رونالدو در آن دو بازی چهار بار موفق به گلزنی شد.