به گزارش ملت ایران به نقل از ورزش سه، پدیده‌ی پینگ پنگ ایران که با دو پیروزی مقابل دو حریف استرالیایی و هنک کنگی شگفتی‌ساز شده بود، در سومین رقابت مقابل بول تیمو، پینگ پنگ باز مطرح آلمانی رفت و در ۴ ست پیاپی تن به شکست داد.

وداع آبرومندانه عالمیان با المپیک

تیمو در المپیک پکن به فینال بازی‌ها راه بافته و موفق به دریافت نشان نقره شده بود. وی قهرمان بلامنازع اروپاست و سابقه ۲ طلای جهانی و ۱۵ قهرمانی در اروپا را در کارنامه دارد.

در این رقابت که ۲۰ دقیقه به طول انجامید نوشاد با نتایج(۱۱-۸،۱۱-۵،۱۲-۱۰،۱۲-۱۰) تن به شکست داد و از راه‌یابی به جمع ۱۶ پینگ پنگ باز برتر المپیک بازماند.

عالمیان در ست نخست عملکرد پایاپایی داشت اما امتیازهای پایانی را از دست داد. در ست دوم حریف آلمانی بسیار بهتر کار کرد و عالمیان که فاصله زیاد امتیازات را دید خودش را خسته نکرد.

در ست سوم عالمیان بازی را فوق العاده شروع کرد و با ایجاد اختلاف زیاد در آستانه برد قرار داشت اما در حالی که ۱۰ بر ۶ پیش بود ۱۲ بر ۱۰ باخت تا نقش مسائل روانی و تجربه کاملا مشخص شود.

ست پایانی هم با نتیجه‌ی ۱۲بر ۱۰به سود بول تیمو به پایان رسید. در این ست عالمیان به نظر می‌رسید از واگذار کردن ست گذشته بسیار ناراحت است و نتوانست عملکرد خودش را به نمایش بگذارد و حتی امتیاز سرویس از دست داد. با این وجود عالمیان توانست اختلافات را جبران کرده و ۱۰-۱۰ مساوی کند، ‌اما در پایان بازی را ۱۲ بر ۱۰ واگذار کرد.

عالمیان با درخشش در رقابت‌های المپیک لندن بهترین نتیجه پینگ پنگ ایران در تاریخ ادوار المپیک را رقم زد.